Aktualności
TSŻ Toruń - ZKS Zielona Góra - VII runda DMP (zapowiedź)
Dodał: kokos, 01.06.2012, 21:53
Swoista wyprawa do "jaskini lwa" czeka zielonogórskich speedrowerowców. Zaplanowana na niedzielę VII runda DMP i mecz w Toruniu to raczej nierealna próba walki o ligowe punkty.

Zielonogórzanie są skazani na ciężki wymiar kary. Zawodnicy TSŻ Toruń to aktualny lider tabeli oraz wicemistrz Polski a także II wicemistrz Europy Drużyn Klubowych. Torunianie stanowią znakomity monolit, a skład tworzą rodowici toruńscy zawodnicy wsparci wrocławianinem aktualnym Indywidualnym Mistrzem Świata Łukaszem Nowackim. Rafał Duliński to aktualny indywidualny wicemistrz świata. Oboje zdobyli tytuły w USA. Jeśli do tego doliczymy kapitana Przemka Binkowskiego wieloletniego lidera TSŻ, a także aktualnego Indywidualnego Mistrza Europy Marcina Paradzińskiego to wszystko nie napawa optymizmem jeśli chodzi o kolejne ligowe punkty.

Skład Zielonogórzan tym razem przedstawia się następująco:

1. Kamil Krawczyk
2. Tomasz Krzos
3. Krzysztof Piskorski
4. Rafał Lewczuk
5. Michał Rodzeń
6. Arkadiusz Szymański
7. Michał Mowczan
8. Michał Gałagus
9. Dawid Michalski

W meczu nie wystąpią z różnych przyczyn Paweł Kozłowski, Marcin Pawłowski, Paweł Kokot i Artur Poprawski. W sumie w składzie pojawi się pięciu juniorów z czego praktycznie tylko Michał Mowczan i Arek Szymański z Gniezna mają pewne obycie w lidze. Dla reszty będzie to na pewno sroga lekcja speedrowera. Warto wspomnieć o Kamilu Krawczyku. Ten 26 letni tarnowianin w ostatnim czasie zasilił szeregi zielonogórzan i dostanie szansę debiutu. Do składu powraca Tomek Krzos.

Ostatni mecz w Toruniu odbył się 08.05 2001 roku i zakończył wygraną gospodarzy 58:38.

ZKS Zielona Góra z roku 2001. To ten skład walczył w ostatnim meczu w Toruniu. Stoją od lewej: K. Zakrzewski(trener), M. Szmytowski, M. Januchowski, Ł. Molka i D. Lewaszow. Klęczą od lewej: A .Bujnowski, K. Pucyk, M. Widz, P. Kokot i R. Twardowski(kier. drużyny)
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org