Aktualności
Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików - Gniezno(zapowiedź)
Dodał: kokos, 23.08.2012, 21:27
Już w najbliższą sobotę najmłodsi zawodnicy powalczą o mistrzostwo Polski do lat 14. Nie zabraknie w tym gronie zielonogórzan, którzy będą faworytami do podium.


Eliminacje rozpoczną się o godzinie 13.00, natomiast finałowa rozgrywka o godzinie 15.00. ZKS Zielona Góra reprezentowany będzie przez Adriana Mokrasa, Dawida Michalskiego i Bartosza Wojtala. Warto dodać, że dwaj ostatni wywalczyli złoty medal w tej kategorii wiekowej w zawodach parowych. Najmłodsi zawodnicy pilnie trenują na zielonogórskim torze. Największe szanse na dobry wynik ma Dawid Michalski, jednak takie zawody rządzą się swoimi prawami i nie można wywierać jakiejkolwiek presji na utalentowanym Dawidzie. Nie bez szans jest Bartek Wojtal oraz dwunastoletni Adrian Mokras, który czyni niesamowite postępy i być może uda mu się zaistnieć już w tym roku w zawodach ogólnopolskich.

Zielonogórzanie mają niemałe tradycje w IMPMk. Bardzo bliski zdobycia medalu był Sławek Krawczonek w sezonie 2004. W roku 2006 Zielona Góra doczekała się mistrza w osobie Krystiana Górniaczyka, który wówczas rządził i dzielił w swojej kategorii wiekowej. Drugi medal dla ZKS zdobył przed trzema laty Michał Mowczan, musiał zadowolić się on brązowym medalem.

Starty zielonogórzan w IMPMk:

2004: IV - Sławomir Krawczonek , VIII - Mieczysław Zarzycki , XI - Mateusz Łukowiak , XIII - Rafał Bartosik - (Żołędowo)
2005: VIII - Sławomir Krawczonek , XV - Robert Bandosz - (Poniec)
2006: I - Krystian Górniaczyk, VI - Michał Zieliński, VII - Piotr Baranowski, XI - Michał Kupczyński - (Zielona Góra)
2009: III - Michał Mowczan, VIII - Bartosz Masłowski, XI - Jakub Żurkan - (Gniezno)
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org