Aktualności
Dawid Michalski Mistrzem Województwa Lubuskiego Młodzików !
Dodał: kokos, 04.09.2012, 19:45
Dziś na torze speedrowerowym w Zielonej Górze odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Młodzików do lat 14. Triumfowali faworyci Dawid Michalski przed Bartoszem Wojtalem i Adrianem Mokrasem.

W zawodach wystąpiło dziewięciu najmłodszych zawodników ZKS Zielona Góra. Najpierw odbył się wyścig eliminacyjny, z którego najsłabszy zawodnik żegnał się z turniejem. Ten wyścig wygrał Marcin Rembacz przed Bartoszem Pelaczykiem i Jakubem Dzikowskim. Do dalszej fazy nie awansował Bartek Serafinowicz.
Turniej składał się z ośmiu wyścigów gdzie każdy zawodnik miał cztery starty. Program skonstruowany jest tak, że nie wszyscy zawodnicy spotykają się ze sobą. Po ośmiu biegach okazało się, że o trzecim i pierwszym miejscu decydować będą baraże. W pierwszym barażu wygrał Adrian Mokras przed Jakubem Szcześniewskim i to ten pierwszy zajął najniższy stopień podium. O pierwsze miejsce pojedynkowali się Mistrzowie Polski Par Klubowych Młodzików Bartosz Wojtal i Dawid Michalski. Ostatecznie triumfował Michalski przed Wojtalem i to on został Mistrzem Województwa Lubuskiego Młodzików.