Aktualności
Z Mustangiem na koniec- XIII runda DMP 07.10.2012r. 11.00
Dodał: kokos, 06.10.2012, 07:02
W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie ZKS Zielona Góra podejmie ekipę Mustanga Żołędowo. Zielonogórzanie mają realne szanse na szóste miejsce jednak nie będzie to łatwe zadanie. Mecz już jutro o godzinie 11.00.

Speedrowerowy sezon chyli się ku końcowi. W ligowej rozpisce została jeszcze jedna kolejka, jednak zielonogórzanie zaplanowany na 14 pażdziernika mecz w Lesznie rozegrali awansem już w sierpniu.
Jeśli chodzi o stawkę meczu jest nim szóste miejsce w tabeli. Zakładając zwycięstwo zielonogórzan z bonusem(w Żołędowie ZKS przegrał 10 punktami) i porażkę Mustanga w ostatniej kolejce z Ostrowem ZKS zająłby szóste miejsce. Scenariuszy jest kilka, jest i ten najczarniejszy. Jeśli Lwy Częstochowa jutro wygrają za 3 punkty z Kaletami a ZKS polegnie z Mustangiem zostanie "czerwoną latarnią" w ligowej tabeli. Na pewno jednak do takiej sytuacji zielonogórzanie nie będą chcieli dopuścić. Wszystkich chętnych zapraszamy w niedzielne przedpołudnie na tor speedrowerowy w Zielonej Górze przy ul. Wyszyńskiego 101.

Pierwsze speedrowerowe derby w nowym tysiącleciu odbędą się jutro bezpośrednio po zawodach ligowych z Żołędowem. Mecz z Gorzowem to starcie zawodników do lat 14.

1 września tego roku w gorzowskim Gimnazjum nr 12 powstała klasa speedrowerowo-żużlowa. Pod wodzą Przemysława Paradowskiego młodzi gorzowianie realizują swoje marzenia o zostaniu uznanym speedrowerowcem. Gorzowski klub skorzystał z zaproszenia zielonogórzan i na pewno będzie to ciekawa konfrontacja. Mimo że Gorzów rodzi się na speedrowerowej mapie nie jest to absolutny debiut tego miasta w speedrowerze. W latach dziewięćdziesiątych speedrowerowa drużyna Quattro-Manhattan Gorzów występowała w rozgrywkach ligowych. O sile zespołu decydowali wówczas Wojciech Szłapka, bracia Paweł i Tomasz Malarkowie oraz bracia Zbigniew i Radosław Smolarczuk. Trenowali oni pod okiem Mariusza Zamary. Klub upadł ze względu na likwidację minitoru i nie dogadania się w kwestii utworzenia toru na dzielnicy Manhattan. Warto też wspomnieć, że już w 1998 roku doszło do pierwszych konfrontacji zielonogórsko-gorzowskich. W sezonie 1998 młodzi zielonogórzanie najpierw zmierzyli się w Gorzowie, a następnie w rewanżu w Zielonej Górze gdzie startowali na pierwszym prowizorycznym torze na murawie stadionu żużlowego. Oba mecze pewnie wygrali gorzowianie. Teraz zielonogórzanie staną przed szansą pierwszego zwycięstwa w meczu derbowym. Ciekawostką jest fakt, że pokłosiem tych pojedynków było zakontraktowanie braci Smolarczuków do ZKS Zielona Góra na sezon 1999.

Przewidywany skład zielonogórzan na ten mecz:
1. Bartosz Wojtal
2.Damian Pelaczyk
3.Piotr Witan
4.Marcin Rembacz
5.Dawid Michalski
6.Bartosz Pelaczyk
7.Adrian Mokras
8.Jakub Dzikowski
R. Rafał Lewczuk
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org