Aktualności
Daniel Kapica Indywidualnym Mistrzem Dziennikarzy (relacja)
Dodał: kokos, 06.10.2012, 07:07
W środowy wieczór dziennikarze po raz trzeci stanęli pod taśmą na torze speedrowerowym w Zielonej Górze. Tym razem toczyli walkę o IM Winnego Grodu.

Deszcz, który padał od samego rana skończył się na kilkanaście minut przed rozpoczęciem zawodów. Mimo tego nawierzchnia przygotowana przez ZKS Zielona Góra była idealna do ścigania. Przed imprezą rozegrano dwa treningi, na które stawiła się większość zawodników. Mistrzostwa rozgrywano wg tabeli biegowej dla trzynastu uczestników, jednak by uatrakcyjnić zmagania dodano kilka wyścigów. Rozegrano dwa półfinały, finał, finał pocieszenia i bieg o miejsca 9-12.
Zawody rozpoczęły się od zwycięstwa Marcina Krzywickiego, który jak się później okazało pokonał przyszłych medalistów IM Zielonej Góry Dziennikarzy - Mariusza Malinowskiego i Kamila Żeberskiego. W drugiej gonitwie start próbował ukraść Dawid Borek, którego arbiter - Piotr Waliński, cofnął o kilka metrów. Zawodnikowi NiceSport.pl nie udało się dogonić rywali i musiał on uznać wyższość Marcina Purowskiego i Jakuba Dzikowskiego. Ten drugi startował w imprezie jako rezerwa toru.
Wszyscy zgromadzeni na stadionie przy ul. Wyszyńskiego z niecierpliwością czekali na ósmą odsłonę tego dnia. W niej zmierzyli się dwaj faworyci turnieju, wspomniany już Krzywicki i Daniel Kapica. Start wygrał reprezentant TVP. Kapica mimo, że został daleko z tyłu na drugim okrążeniu dojechał do swojego rywala. Próbował go wyprzedzić jednak Krzywicki umiejętnie się bronił. Na wyjściu z pierwszego wirażu trzeciego (ostatniego) okrążenia obaj zawodnicy pojechali bardzo szeroko i dla znajdującego się z tyłu zawodnika portalu SportoweFakty.pl zabrakło miejsca. Kapica upadł i zanim wstał z toru minęli go pozostali dwaj przeciwnicy. Warto dodać, że po wyścigu obaj zawodnicy podziękowali sobie za walkę i nie mieli do siebie żadnych pretensji.
Krzywicki i Kapica w kolejnych swoich gonitwach pewnie pokonywali rywali i przed fazą finałową pierwszy z nich miał na swoim koncie komplet dwunastu punktów, zaś ten drugi mógł pochwalić się dziewięcioma "oczkami". Z biegu o miejsca 9-12 wycofał się Daniel Sawicki, który przystąpił do zawodów z marszu, a osłabiona, wyleczonym już, złamaniem noga dała o sobie znać. Wygrał go Dawid Borek, który nie miał problemu z pokonaniem Konrada Cyranowicza.
Następnie nadszedł czas na półfinały. Pierwszy z nich zakończył się sensacyjnym rozstrzygnięciem, gdyż po słabszym niż zwykle starcie Marcin Krzywicki nie zdołał dogonić rywali i musiał zadowolić się trzecią lokatą, a następnie zwycięstwem w finale pocieszenia, co oznaczało tylko piąte miejsce.
W finale znaleźli się Malinowski, Żeberski, Kapica i Paweł Grosse. Najlepszym startem popisał się zawodnik Radia Index. Malinowski nie cieszył się długo z prowadzenia, gdyż po słabym wyjściu spod taśmy Kapica zaczął gonić swoich rywali. Zaczynając drugie okrążenie wyprzedził reprezentanta portalu Sportowa.Zgora.pl, a na wyjściu z pierwszego znajdował się już na pierwszej lokacie. Dzięki poszerzeniu toru jazdy Malinowskiego na drugą pozycję "wskoczył" Grosse, jednak na kolejnym łuku stanął w poprzek toru i został wyprzedzony przez rywali. IM Zielonej Góry Dziennikarzy zakończyły się zwycięstwem Daniela Kapicy, przed Mariuszem Malinowskim, Kamilem Żeberskim i Pawłem Grosse.
Były to ostatnie zawody speedrowerowe w tym roku, jednak dziennikarze już zapowiadają, że w kolejnym sezonie również pojawią się na torze.

Wyniki:
1.(4) Daniel Kapica (SportoweFakty.pl) (3,0,3,3) 9+3+3
2.(9) Mariusz Malinowski (Radio Index) (2,3,2,2) 9+2+2
3.(6) Kamil Żeberski (RTV Lubuska) (1,2,3,2) 8+3+1
4.(3) Pawel Grosse (Sportowa.Zgora.pl) (2,3,2,2) 9+2+0
5.(12) Marcin Krzywicki (TVP) (3,3,3,3) 12+1+3
6.(10) Jan Ratajczak (Radio Index) (1,1,2,3) 7+1+2
7.(11) Marcin Purowski (Sportoa.Zgora.pl) (3,0,1,1) 5+0+1
8.(13) Maciej Noskowicz (Radio Zachód) (3,0,2,1) 6+d+0
9.(5) Dawid Borek (NiceSport.pl) (1,0,2,0) 3+3
10.(1) Konrad Cyranowicz (RT) (1,0,1,0) 2+2
11.(7) Daniel Sawicki (Media Kombinat) (0,1,1,0) 2+ns
RT.(8) Jakub Dzikowski (ZKS) (2,1,2,1) 6

Bieg po biegu:
1.Krzywicki, Malinowski, Żeberski
2.Purowski, Dzikowski, Borek
3.Krzywicki, Grosse, Ratajczak, Borek
4.Kapica, Żeberski, Ratajczak, Purowski
5.Żeberski, Borek, Cyranowicz, Sawicki
6.Noskowicz, Ratajczak, Sawicki
7.Grosse, Żeberski, Dzikowski, Noskowicz
8.Krzywicki, Dzikowski, Sawicki, Kapica
9.Krzywicki, Noskowicz, Purowski, Cyranowicz
10.Malinowski, Grosse, Purowski, Sawicki
11.Kapica, Grosse, Cyranowicz
12.Kapica, Malinowski, Noskowicz, Borek
13.Ratajczak, Malinowski, Dzikowski, Cyranowicz

Bieg o miejsca 9-12:
14.Borek, Cyranowicz, Sawicki(ns)

Półfinały:
15.Żeberski, Malinowski, Krzywicki, Noskowicz(d)
16.Kapica, Grosse, Ratajczak, Purowski

Finał pocieszenia:
17.Krzywicki, Ratajczak, Purowski, Noskowicz

Finał:
18.Kapica, Malinowski, Żeberski, Grosse

Autor : Daniel Kapica
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org