Aktualności
Artur Poprawski w Wirażu Ostrów !
Dodał: kokos, 18.11.2012, 15:35
Po dwóch latach startów w barwach ZKS Zielona Góra na zmianę klubu zdecydował się Artur Poprawski. Podpisał on w ostatnich dniach roczny kontrakt na starty w ostrowskim klubie.

Odejście Artura na pewno jest sporym osłabieniem klubu z Zielonej Góry. Poprawski to wychowanek klubu z Rawicza. Reprezentował on ten klub nieprzerwanie od 2000 roku. W 2011 roku startował w ZKS na wypożyczeniu, a rok później na skutek zawieszenia działalności macierzystego klubu trafił do Zielonej Góry na zasadzie transferu definitywnego. Na przestrzeni wielu lat dorobił się wielu medali na arenie międzynarodowej jak i krajowej. W ubiegłym sezonie kiedy tylko czas pozwalał wspierał zielonogórzan w walce o ligowe punkty.

"Dziękujemy bardzo Arturowi za czas spędzony w Zielonej Górze. Nie miał on problemów z zaklimatyzowaniem się w naszej drużynie. Kiedy tylko pojawiał się w naszych barwach zawsze walczył do końca i zdobywał wiele ważnych punktów. Niestety Zielona Góra jest dalej od Ostrowa i to przeważyło o odejściu. Życzymy mu udanych startów w nowym sezonie. Kto wie może za rok powróci do ZKS ? Jeśli chodzi o obecną sytuację kadrową czynione są rozmowy z kilkoma zawodnikami na temat startów w Zielonej Górze. Na razie jest jednak za wcześnie na konkretne decyzje. Całkiem możliwy jest powrót do ZKS zawodnika lub zawodników, którzy w przeszłości startowali w naszym klubie." - podsumował Paweł Kokot - prezes ZKS Zielona Góra.

Oto co powiedział Artur Poprawski na temat startów i odejścia do klubu z Ostrowa : "2 lata w ZKS minęły bardzo szybko, ludzie których tam zastałem okazali się bardzo, mili i życzliwi i to był właśnie motyw dla którego postanowiłem reprezentować ZKS. W każdym meczu z myszką miki na koszulce, starałem się dawać z siebie wszystko i niejednokrotnie myślę, że było to widać. Medalu Mistrzostw Polski nie udało nam się zdobyć lecz atmosfera i świetna zabawa doskonale mi to zrekompensowały.

Jedynym motywem dla którego zmieniam barwy klubowe są to względy logistyczne, bo jak każdy wie speedrower jest sportem amatorskim dlatego gdy pojawia się opcja żeby mniej podróżować i więcej czasu spędzić w domu, to tą opcję się wybiera.

Jeszcze raz chciałbym szczerze podziękować działaczom i zawodnikom klubu za umożliwienie mi jazdy w klubie, za okazaną pomoc i życzliwość oraz świetną atmosferę. Szczególne podziękowania dla prezesa, trenera i zawodnika Pawła Kokota, który robi wszystko żeby ZKS istniał i startował w lidze, bez niego ten klub nie wyglądałby jak wygląda."Artur Poprawski na prowadzeniu - do takich obrazków zdążył nas przyzwyczaić.
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org