Aktualności
I Turniej Mikołajkowy - Zielona Góra (relacja)
Dodał: kokos, 08.12.2012, 17:51
Dziś w Zielonej Górze odbył się I Turniej Mikołajkowy. Udział wzięła większość zawodników z szerokiej kadry ZKS. Wygrał Paweł Kokot przed Michałem Rodzeniem i Arturem Bujnowskim.

Przed zawodami okazało się, że tor pokryty jest dwudziestocentymetrową warstwą śnieżnego puchu. Około godzinne prace przywróciły jednak zielonogórski owal do stanu używalności i zawodnicy mogli zmierzyć się w tym niecodziennym turnieju. Ze względu na mroźną aurę i przeziębienie paru zawodników ostatecznie odpuściło start mimo obecności na zawodach. Krzysztof Piskorski, Michał Mowczan i Michał Zieliński pomagali tym razem w parkingu. Ten ostatni wycofał się z zawodów w ostatniej chwili gdyż choroba okazała się silniejsza.


Uczestnicy śniegowej potyczki przed zawodami.

Tor mimo ubijania posiadał luźną nawierzchnię śniegu co znacznie utrudniało jazdę, szczególnie młodszym zawodnikom.
Mimo niesprzyjających warunków wszyscy zawodnicy starali się walczyć, a kilka biegów mogło się naprawdę podobać. Na torze lepiej radzili sobie zawodnicy bardziej doświadczeni, a dla młodych jeźdźców ZKS powinna być to pożyteczna lekcja na przyszłość.


Fragment jednego z wyścigów. K. Górniaczyk przed A. Bujnowskim i A. Mokrasem.

Po skończonej rywalizacji zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz opony na następny rok. Dodatkowymi upominkami od Artura Kurdyka zostali nagrodzeni najlepsi w turnieju .


Klasyfikacja zawodów :

1. Paweł Kokot 15(4,3,4,4)
2. Michał Rodzeń 14(4,4,2,4)
3. Artur Bujnowski 13(3,3,4,3)
4. Artur Kurdyk 12(1,4,3,4)
5. Tomasz Krzos 12(3,3,4,2)
6. Krystian Górniaczyk 12(3,3,4,2)
7. Piotr Waliński 10(2,2,2,4)
8. Rafał Lewczuk 10(2,4,2,2)
9. Bartosz Wojtal 9(1,3,2,3)
10.Marcin Rembacz 8(2,2,1,3)
11.Adrian Mokras 6(1,1,3,1)
12.Dawid Michalski 5(1,1,2,1)
13.Michał Zieliński 0(w,-,-,-)
Najlepsi w I Turnieju Mikołajkowym : Michał Rodzeń(II), Paweł Kokot (I), Artur Bujnowski (III)

Oto co powiedzieli po zawodach :

Paweł Kokot - I miejsce - "Zawody udane. Było pod koło i można było powalczyć. Na start zdecydowałem się tuż przed zawodami i udało się miło zakończyć ten sezon. Swoją drogą to może jazda na śniegu jest kluczem do moich dobrych występów. Pozostaje się zatem zaopatrzyć w agregat naśnieżający i spokojnie czekać na nowy sezon. Dziękuję kolegom za walkę i stworzenie fajnej atmosfery w czasie zawodów. Miejmy nadzieję, że taki turniej wpisze się na stałe w zielonogórski speedrower."

Michał Rodzeń - II miejsce - "Turniej oceniam jak najbardziej pozytywnie, było dużo zabawy i walki - na dodatek wszystko to na śniegu. Nie radziłem sobie na starcie, ale na dystansie uciekałem jak mogłem przeciwnikom. Widać powoli, że praca którą wykonuję od dwóch miesięcy przynosi skutki. Gratulacje dla najbardziej doświadczonych - Artura i Pawła, za niesamowite prędkości, mimo lepszej przyczepności oraz walkę o punkty do samej mety."

Artur Bujnowski - III miejsce - "Fajnie było się spotkać i poślizgać na śniegu w przerwie sezonowej, a że przy okazji udało się wskoczyć na pudło tym fajniej. Dzięki wszystkim za śnieżną walkę. Oby do kwietnia."

Tomasz Krzos - V miejsce - "Istotą tego turnieju była przede wszystkim dobra zabawa, a nie walka o zwycięstwo. Myślę, że to wyszło w stu procentach i zawody można zaliczyć do udanych. Jazda w takich warunkach to w wielu przypadkach loteria, co widać po wynikach. Każdy mógł wygrać z każdym i w kilku przypadkach ci słabsi normalnie zawodnicy walczyli z tymi mocniejszymi jak równy z równym. Jazda w takich warunkach nie była łatwa i w każdym z biegów trzeba było być skoncentrowanym przede wszystkim na płynnej jeździe, a nie na walce z rywalami. Swój występ oceniam pozytywnie, choć w dwóch biegach nie udało mi się dowieźć prowadzenia do mety. Liczę, że podobne imprezy będą się odbywały jeszcze niejednokrotnie i chętnie wezmę w nich udział."

Krystian Górniaczyk - VI miejsce - "Zarówno pomysł jak i sam przebieg turnieju Mikołajkowego niejako na zakończenie sezonu uważam za świetny pomysł. Było wiele ciekawych sytuacji na torze i niemniej sytuacji tych bardziej z humorem w parkingu między zawodnikami. Bardzo fajnie jest jechać zawody w przyjaznej atmosferze. Warto dodać, że aura dopisała w stu procentach do naszego turnieju. Wynik był sprawą drugorzędną, aczkolwiek pod koniec zawodów każdy miał chrapkę aby zakończyć sezon jako nr 1 klubu. Doświadczenie "starej gwardii" okazało się cenniejsze niż młode organizmy. Gratuluje wszystkim zawodnikom, szczególnie Arturowi Bujnowskiemu który niespodziewanie uplasował się na podiumi i przede wszystkim Pawłowi Kokotowi za zwycięstwo w bardzo dobrym stylu."

Dawid Michalski - XII miejsce - "Nie wiem co się stało. Pojechałem nagorsze zawody w swojej karierze. Na starcie się ślizgałem, na 1 łuku byłem już daleko z tyłu. Każda moja próba wyprzedzenia kogoś kończyła się upadkiem. W sumie było ich, aż 3. Nie mam pojęcia, może za bardzo chcialem..."
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org