Aktualności
Kadeci z brązowym medalem Mistrzostw Polski Par Klubowych !
Dodał: Redakcja, 26.05.2013, 20:34

W minioną sobotę na leszczyńskim torze odbyły się dwa finały mistrzostw Polski. Najpierw zawodnicy do lat 23 walczyli w kategorii indywidualnej następnie kadeci (do lat 16) w zawodach parowych. Doskonale spisali się zielonogórscy kadeci i zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski !!!

Najpierw na torze w eliminacjach u 23 w barwach ZKS po trzyletniej przerwie wystąpił Robert Bandosz. Po dobrym początku gdzie wygrał wyścig i dwa razy zajął drugie miejsce nasz zawodnik w ostatnim starcie dotknął taśmę i marzenia o finale nie spełniły się.
Mistrzem został Marcin Kołata z Ostrowa przed klubowym kolegą Bartoszem Grabowskim oraz zawodnikiem gospodarzy Patrykiem Krigerem.
Robert niestety nie zdobędzie już medalu w kategorii U 23, za rok będzie już seniorem.

Po tych zawodach na torze pojawili się Bartosz Wojtal i Dawid Michalski. W parkingu dzielnie wspierał ich trzynastoletni Adrian Mokras.
Przypomnijmy, że Wojtal i Michalski w zeszłym roku zdobyli złoty medal w kategorii parowej do lat 14.
W pierwszym starcie para ZKS wygrała 7: 3 z Mustangiem Żołędowo. Następnie zmierzyli się z parą Victorii Poczesna i wygrali 6:4. Pojedynek z Bydgoszczą okazał się przegrany 4:6. Kiedy w kolejnym biegu para ZKS wygrała dubletem z TPD Kalety apetyty na medale zwiększyły się. Zapał ostudziła porażka z Lesznem 3:7. O wszystkim miał zdecydować ostatni start. Remis z Ostrowem oznaczał brąz dla ZKS i srebro dla Wiraża. Mistrzem zgodnie z przedmeczowymi prognozami została para Szawera Leszna.