Aktualności
ZKS Zielona Góra Drużynowym Mistrzem Polski Młodzików !!!
Dodał: Redakcja, 09.06.2013, 17:19
Zielonogórscy zawodnicy do lat 14 zdobyli złoty medal mistrzostw Polski podczas sobotnich zawodów w Zielonej Górze ! W naszej ekipie wszyscy świetnie się spisali i okazali się najlepszym teamem młodzików w Polsce !

W zawodach wzięły udział drużyny z Gorzowa, Leszna, podbydgoskiego Żołędowa i Zielonej Góry. Od początku walka podzieliła się na dwie pary, walka o mistrza pomiędzy ZKS a Mustangiem Żołędowo oraz o brąz między Lesznem a Gorzowem.

Zawody rozpoczęły się od wygranej Damiana Pelaczyka. W drugim biegu upadł na prowadzeniu Jakub Szcześniewski i ZKS stracił pewne punkty. Jak się później okazało było to jedno z kluczowych wydarzeń dla dalszej walki o złoto. Zielonogórzanie kończą serię z kompletem dzięki wygranej Marcina Rembacza oraz Adriana Mokrasa.
Stan zawodów po pierwszej serii: ZKS 14, Mustang 12, Szawer 8, Orzeł 6.
Druga seria to pola wewnętrzne dla żołędowian i pola C dla zielonogórzan. Przypomnijmy, że według nowej tabeli w czwórmeczu obowiązuja zasada, że każda drużyna startuje z tego samego pola w każdej z serii biegowych. Pelaczyk za 3, Szcześniewski za 4, który fenomenalnym atakiem po zewnętrznej minął Jakuba Rychela z Żołędowa, Rembacz za 3 i lider ZKS w dniu wczorajszym Mokras ponownie za 4.
Klasyfikacja po dwóch rundach: ZKS 28, Mustang 26, Orzeł 13, Szawer 12.
Zawody zaczęły wkraczać w decydującą fazę, zielonogórzanie coraz bardziej zacięcie walczyli o złoto, natomiast dla naszych północnych sąsiadów pojawiła się opcja na brązowy medal.
Kolejną serię żołędowianie rozstrzygają na swoją korzyść i przed decydującym starciem remisują z gospodarzami. Gorzowianie wypracowują sobie trzypunktową przewagę przed leszczynianami. Czwartą serię zielonogórzanie zaczynają od czwórki Pelaczyka, w kolejnej gonitwie jego wyczyn kopiuje Szcześniewski. Bieg piętnasty to zwycięstwo zawodnika Mustanga przed Rembaczem. Tak naprawdę o wszystkim miał zadecydować ostatni wyścig, przed którym ZKS miał zaledwie punkt przewagi nad Mustangiem. Na szczęście dla zielonogórzan po ich stronie niepokonany tego dnia Adrian Mokras staje na wysokości zadania i pewnie wygrywa pieczętując Zielonej Górze złoty medal w pierwszej w historii speedrowera konkurencji drużynowej młodzików ! Zawodnik Mustanga przyjechał na czwartej pozycji. Po tym biegu Adrian " poszybował" w górę podrzucany przez uszczęśliwionych kolegów z drużyny. Brązowy medal przypadł w udziale Orłowi Górzów, miejsce tuż za podium dla ekipy Szawera Leszno.


Adrian Mokras na prowadzeniu


Słowa podziękowania należą się Urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze, który dofinansował naszą imprezę oraz Urzędowi Miasta Zielonej Góry, który od wielu lat wspomaga zielonogórski speedrower! Warto dodać, że bezpośrednio po zawodach Pan Andrzej Lebioda, właściciel ADK Autoserwis ufundował dla złotych młodzików poczęstunek w jednej z zielonogórskich pizzerii ! Serdecznie zapraszamy wszystkich do tego warsztatu, który mieści się w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej 30(za stacją STW).

"Cały zespół ZKS zasłużył na ten medal. Szczególne słowa uznania dla Adriana Mokrasa, który w ostatnim czasie pnie się w górę w zielonogórskiej hierarchii zawodników. Ciężka praca na treningach przyniosła zamierzone efekty. Najważniejsze, że zielonogórscy jeźdźcy wykazują w ostatnim czasie dużą chęć do treningów co mnie bardzo cieszy. Naprawdę przyłożyliśmy się ostatnio do jazdy, a dzisiejsza wygrana jest ukoronowaniem naszej ciężkiej pracy. Teraz kiedy zbudowane zostały fundamenty do budowania nowego ZKS trzeba pilnie to pielęgnować aby zawodnicy nie zniechęcili się do trenowania. Jestem dumny ze swoich podopiecznych, mam nadzieję, że dorzucą jeszcze jakiś medal w zawodach indywidualnych i parowych. Osobne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji dzisiejszych zawodów. Teraz zaczynamy przygotowania do zawodów, które odbędą się 22 czerwca w Bydgoszczy. Odbędzie się tam finał parowy do lat 23 oraz finał indywidualny kadetów do lat 16. Wiem, że Dawida Michalskiego i Bartosza Wojtala stać na medal w kategorii kadetów." - podsumował trener i prezes ZKS, Paweł Kokot.


ZKS Zielona Góra Drużynowym Mistrzem Polski Młodzików !!!

1. ZKS Zielona Góra 56
Damian Pelaczyk 14(4,3,3,4)
Kuba Szcześniewski 13 (2,4,3,4)
Marcin Rembacz 14(4,3,3,3)
Adrian Mokras 16(4,4,4,4)
Łukasz Gnitecki ns


2. MUSTANG Żołędowo 52
Jakub Rychel 10(2,3,4,1)
Jan Piechota 15(4,4,3,4)
Dawid Wieliński 13(3,3,4,3)
Wiktor Kadow 14(3,4,4,3)

3. ORZEŁ Górzów 26
Stanisław Januszkiewicz 6(1,2,1,2)
Bartosz Pasiecznik 9(3,2,2,2)
Paweł Daniłowski 6(1,2,2,1)
Adrian Majchrowski 1(1,-,-,-)
Piotr Galuba 5(1,2,2)

4. ASTROMAL - SZAWER Leszno 22
Kamil Salczyński 6(3,1,1,1)
Dawid Szudra 2(1,w,1,w)
Jakub Kamiński 9(2,2,2,3)
Kacper Piasecki 5(2,1,1,1)

Sędziował: Piotr Waliński(Zielona Góra)
NCD: Marcin Rembacz (ZKS) 47,1 - III bieg
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org