Aktualności
Brązowy medal dla ZKS w Mistrzostwach Polski Par Klubowych !
Dodał: Redakcja, 10.06.2013, 18:59
Sobota 8 czerwca 2013 na stałe wpisała się w historię ZKS. Po zdobytym wcześniej złotym medalu przez młodzików, o sporą niespodziankę pokusili się seniorzy ZKS Zielona Góra. Zdobyli brązowy medal i tym samym obronili swoją pozycję z zeszłego sezonu.

8 czerwca zielonogórski tor był areną zmagań dwóch finałów mistrzostw Polski. O godzinie 13.00 ZKS zdobył złoto w drużynówce młodzików, a o 15.30 rozpoczął się finał seniorski w konkurencji parowej.
Skład ZKS stanowili Paweł Idziorek, Arek Szymański i Adam Bożejewicz. Warto dodać, że wszyscy są. juniorami urodzonymi w 1995roku, więc sukces tym cenniejszy.


Zielonogórski team przed zawodami

W pierwszym dniu zawodów zmierzyli się główni faworyci do wygranej, odwieczni rywale Toruń i Leszno. W biegu otwarcia padł remis. W drugim biegu atomowym startem popisał się Paweł Idziorek, a że trzeci przyjechał Arek Szymański 6:4 dla ZKS w konfrontacji z Ostrowem. Drugi start zielonogórzan to pojedynek ze Śląskiem również wygrany w stosunku 6:4, a nasi zawodnicy zamienili się miejscami na mecie, Szymański pierwszy, Idziorek trzeci. Po dwóch seriach sytuacja wyglądała świetnie dla ZKS, który prowadził z 12 punktami, przed Toruniem i Lesznem po 11, Żołędowem 10 oraz Ostrowem i Świętochłowicami po 8.
Po tak wspaniałym początku zielonogórzanie coraz bardziej zaczęli wierzyć w medal, tym bardziej że w trzecim starcie Arek Szymański fenomenalnym atakiem minął Marcina Szymańskiego z Leszna robiąc miejsce Adamowi Bożejewiczowi i ZKS remisuje z faworyzowaną parą Szawera Leszna ! Apetyty na medal zostały zaostrzone na dobre !
Kolejny start naszych zawodników to pojedynek z zawsze groźnym Mustangiem Żołędowo. Zwycięża Paweł Idziorek, trzeci melduje się na linii mety Adam Bożejewicz i znów 6 punktów dla ZKS !!!
Przed ostatnią serią zmagań sytuacja przedstawiała się następująco, na czele ZKS i Leszno po 23, dalej Toruń 22, Ostrów 19, Żołędowo 18 i Świętochłowice 15.
Możliwych rozwiązań było naprawdę wiele od tego optymistycznego, że zielonogórzanie sięgną po złoto, po wariant pesymistyczny, który zakładał ZKS bez medalu.
Wyścig trzynasty to podwójna wygrana Szawera Leszna z Mustangiem i stało się jasne, że tylko podwójna wygrana w biegu z Toruniem da nam możliwość walki w barażu o złoto. Jak się okazało kluczowy dla finałowego rozdania medali dla ZKS był bieg czternasty. Zwycięstwo 7:3 dawało Wirażowi 26 punktów i przy równoczesnej przegranej ZKS z Toruniem 3:7 byłby baraż ZKS-Wiraż o brąz. Na szczęście dla ZKS ambicją walki wykazał się Kamil Bielica, który przedzielił prowadzących ostrowian, którzy ostatecznie wygrali 6:4. W tym momencie medal dla ZKS stał się faktem ! Ostatni wyścig to pojedynek toruńsko- zielonogórski. Remis w biegu dawał srebro ZKS-owi i brąz Toruniowi. Po starcie na czele znajdował się Paweł Idziorek jednak na drugim łuku pierwszego okrążenia Marcin Paradziński zdecydowanym atakiem wjeżdża pod Pawła Idziorka robiąc miejsce dla kolegi klubowego Przemka Binkowskiego i gonitwa kończy się dubletem dla Torunia.
Leszno złoto, Toruń srebro, Zielona Góra brązowy medal !!!


Paweł Idziorek - lider ZKS na przyszłe lata?

Oto co powiedział po zawodach trener ZKS - Paweł Kokot : "To ogromny sukces dla klubu, gdyż przed zawodami nikt nie zakładał, że trzecie miejsce zajęte rok temu może zostać obronione. Chciałbym podziękować chłopakom, którzy wystąpili w naszych barwach, za ambicję, za walkę do końca i za stworzenie przyjaznej atmosfery w drużynie podczas tych zawodów. Dowodem na ogromną motywację zielonogórskich zawodników, był fakt że Paweł Idziorek tuż po zawodach był bardzo niepocieszony a przecież i tak jesteśmy mu bardzo wdzięczni za to co zrobił dla naszego klubu w tym dniu. Podziękowania należą się także Arkowi Szymańskiemu i Adamowi Bożejewiczowi, którzy stworzyli w tym dniu cudowny zielonogórski monolit co zaowocowało brązowym medalem. Fajnie by było mieć tych chłopaków w drużynie na przyszły sezon nie tylko na zawody parowe, ale także na ewentualny udział ZKS w lidze. Są to zawodnicy bardzo perspektywiczni i ambitni, potrafiący się wzajemnie motywować, a z tym był czasami problem w naszej drużynie. Będę dumny z każdego startu tych chłopaków w barwach naszej drużyny. Jeszcze raz serdecznie im dziękuję i zapraszam w każdej chwili do Zielonej Góry"

Oto wyniki:

1. SZAWER Leszno 30
Marcin Szymański 14+1(4,2,1,3*,4)
Maciej Ganczarek 12+1(1,4,4,-,3*)
Patryk Kriger 4(4)

2. TSŻ Toruń 29
Przemysław Binkowski 9+1(-,4,2,-,3*)
Marcin Paradziński 13+1(2*2,4,1,4)
Paweł Cegielski 7(3,4)

3. ZKS Zielona Góra 26
Arkadiusz Szymański 11(2,4,3,-,2)
Paweł Idziorek 11(4,2,-,4,1)
Adam Bożejewicz 4+1(2*,2)

4. WIRAŻ Ostrów 25

Szymon Kowalczyk 13(1,3,4,3,2)
Bartosz Grabowski ( 12+13,1,2,2*,4)
Piotr Kasperczyk ns

5. MUSTANG Żołędowo 21
Remigiusz Burchardt 9(2,3,1,1,2)
Patryk Piechota 12(4,1,3,3,1)
Jakub Krzywosądzki ns

6. ŚLĄSK Świętochłowice 19
Kamil Bielica 10+1(3,1,1,2*,3)
Marek Pronobis 4(1,3,-,-,-)
Kamil Bielaczek 5(3,1,1)

Sędziował: Artur Kurdyk (Zielona Góra)
NCD: Marcin Szymański (Szawer) - XIII bieg - 42,7s.


ZKS Zielona Góra na podium MPPK !!!
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org