Aktualności
ZKS Zielona Góra powalczy o kolejne medale mistrzostw Polski
Dodał: Redakcja, 19.06.2013, 19:19
Już w najbliższą sobotę w Bydgoszczy zielonogórscy speedrowerowcy staną przed kolejną szansą powiększenia dorobku medalowego w tym roku.Przypomnijmy, że zielonogórzanie w tym roku wzbogacili się już o trzy medale. Młodzicy zdobyli złoto w drużynówce, a dwa brązowe medale dorzucili odpowiednio seniorzy i kadeci w kategorii parowej.
W sobotę do Bydgoszczy udadzą się kadeci i młodzieżowcy.
Najpierw zawodnicy do lat 16 (kadeci) powalczą w trzech równorzędnie odbywających się eliminacjach. W każdej z nich wystąpi po 13 zawodników a awans do finału uzyskają czołowe "piątki" plus najlepszy pod względem puntków z pozycji numer sześć. ZKS Zielona Góra reprezentować będą : Dawid Michalski, Bartosz Wojtal, Adrian Mokras i Marcin Rembacz. Dwóch pierwszych może z pewnością pokusić się o medal, natomiast dla Adriana i Marcina sukcesem byłoby dotarcie do finału.

Potem na torze pojawią się młodzieżowcy(zawodnicy do lat 23) i powalczą w parach. Nasza para to Robert Bandosz, Paweł Idziorek i Piotrek Kasperczak. Z pewnością mają szanse na jeden z medali, wspólnie zapowiadają walkę o czołowe lokaty. W finale tym wystąpi dziewięć par: z Bydgoszczy, Częstochowy, Gniezna, Leszna, Ostrowa, Poczesnej, Torunia, Żołędowa i Zielonej Góry. Finałowa rozgrywka może być bardzo męcząca, odbędzie się 36 biegów, a każda para odjedzie po 8 razy.Robert Bandosz - po latach spędzonych poza Zieloną Górę zapowiada walkę o złoto ! (fot archiwum ZKS 2006)

Po finale parowym młodzieżowców, na torze ponownie pojawią się kadeci aby rozpocząć finałową batalię. Wystąpi w niej szesnastu zawodników w 20-biegowym turnieju.

Pozostaje nam trzymać kciuki za ZKS i oczekiwać wieści z dalekiej Bydgoszczy.
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org