Aktualności
Młodzi lubuszanie powalczą w mistrzostwach województwa
Dodał: Redakcja, 29.08.2013, 22:06
Już w najbliższą sobotę na torze speedrowerowym w Zielonej Górze odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Młodzików, Kadetów oraz Juniorów. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00 na torze przy ul. Wyszyńskiego 101.

W zawodach wezmą udział zawodnicy ZKS Zielona Góra oraz Orła Gorzów. W ramach zmagań odbędą się dwa turnieje.
Pierwszy turniej o godzinie 12.00 to zmagania młodzików, czyli zawodników do lat 14. Weźmie w nim udział po ośmiu zawodników z obu klubów.

Drugi turniej, który odbędzie się bezpośrednio po walce młodzików to rywalizacja o miano najlepszego wśród juniorów (do lat 18). Z tego turnieju zostanie także wyodrębniona osobna klasyfikacja dla startujących w nim kadetów ( do lat 16).

Jeśli chodzi o zielonogórzan to w gronie młodzików faworytem wydaje się być Adrian Mokras, który ostatnio jest w wybornej formie. Szyki będą mu chcieli pomieszać Marcin Rembacz, Kuba Szcześniewski i Łukasz Gnitecki. Do rywalizacji powinien się także włączyć Damian Pelaczyk. Przypomnijmy, że cała piątka to aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski Młodzików !

W rywalizacji nieco starszych zawodników pewnym kandydatem do medalu jest Rafał Lewczuk, ale nie możemy zapominać o Dawidzie Michalskim i Bartoszu Wojtalu. Stawkę zielonogórzan uzupełnią najlepsi zawodnicy ZKS z zawodów młodzików.
Co do zawodników gorzowskich ciężko coś przewidywać. Wiadomo tylko, że pilnie trenują pod okiem Przemysława Paradowskiego i będą chcieli sprawić niespodziankę. W tym roku już raz zaskoczyli swoją formą i we wspomnianych już wcześniej Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików zdobyli brązowy medal.

Zapraszamy wszystkich na tor w sobotę o godzinie 12.00.

© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org