Aktualności
Zielonogórzanie powalczą w mistrzostwach Polski w Toruniu !
Dodał: Redakcja, 06.09.2013, 21:16
Już jutro na toruńskim torze przy ul. Bielańskiej siedmiu młodzików ZKS wystąpi w indywidualnych mistrzostwach Polski do lat 14. Oprócz tego wystąpią w finale mistrzostw Polski par klubowych juniorów.

Po wielu ciężkich treningach Paweł Kokot ustalił następującą kadrę na te zawody:

IMPMk:
- Łukasz Gnitecki,
- Adrian Mokras,
- Bartosz Pelaczyk,
- Damian Pelaczyk,
- Marcin Rembacz,
- Jakub Szcześniewski,
- Kacper Zubczyński.

W zawodach wystąpi 39 zawodników z całej Polski. Najpierw rozegrają trzy równorzędne eliminacje, z których najlepsza piątka + szósty z największą ilością punktów awansują do dwudziestobiegowego finału na szesnastu zawodników. Zielonogórzanie mają spore szanse medalowe, jednak to młodzi zawodnicy i nie można wywierać na nich presji. Najważniejsze żeby cali i zdrowi wrócili do domu. Przypomnijmy, że najmłodsi zawodnicy ZKS w czerwcu tego roku zapisali się złotymi zgłoskami w historii ZKS zdobywając pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Wszyscy autorzy tego sukcesu czyli Kuba Szcześniewski, Damian Pelaczyk, Adrian Mokras, Marcin Rembacz i Łukasz Gnitecki mają szanse na dobry rezultat.


Czy złoci zielonogórscy młodzicy dorzucą kolejny medal w swojej kategorii wiekowej?

Eliminacje zaczną się o godzinie 12.00.
Następnie odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych juniorów do lat 18. Tutaj zawodnicy ZKS będą mieli trudne zadanie aby nawiązać walkę gdyż wszyscy są zawodnikami najmłodszej kategorii wiekowej a w Toruniu wystąpi wielu doświadczonych, polskich juniorów. Warto wymienić tutaj Bartosza Grabowskiego, Kamila Tuczyńskiego i Piotra Kupczyka z Ostrowa, Dawida Zachmyca i Arka Szymańskiego z Gniezna, Adama Bożejewicza, Łukasza Marchlewskiego i Karola Krajewskiego z Torunia, Marcina Jakubiaka z Częstochowy, Kamila Antoniewicza, Arka Zająca i Michała Sasska z Leszna, Dawida Zająca i Dawida Basa ze Świętochłowic czy Kubę Krzywosądzkiego z Żołędowa. Finał ten zostanie potraktowany jako ostateczne przetarcie przed finałe młodzików, który odbędzie się bezpośrednio po finale par juniorów.

W dotychczasowej historii, ZKS zdobył trzy medale w indywidualnych mistrzostwach Polski młodzików, oto pełna lista zielonogórzan uczestniczących w tych zawodach:

2004: IV - Sławomir Krawczonek , VIII - Mieczysław Zarzycki , XI - Mateusz Łukowiak , XIII - Rafał Bartosik - (Żołędowo)
2005: VIII - Sławomir Krawczonek , XV - Robert Bandosz - (Poniec)
2006: I - Krystian Górniaczyk, VI - Michał Zieliński, VII - Piotr Baranowski, XI - Michał Kupczyński - (Zielona Góra)
2009: III - Michał Mowczan, VIII - Bartosz Masłowski, XI - Jakub Żurkan - (Gniezno)
2012: II - Dawid Michalski, VI - Bartosz Wojtal, elim. - Adrian Mokras - (Gniezno)

Jeśli chodzi o finały MPPKJ to ZKS zdobył jak na razie jeden medal w roku 2007, a występy w tych zawodach przedstawiają się następująco:
1998: V - (Paweł Kokot, Damian Lewaszow, Wojciech Ropel) - (Gorzów)
1999: VI - (Mariusz Widz, Jarosław Widz) - (Bydgoszcz)
2007: III - (Krystian Górniaczyk, Michał Rodzeń, Piotr Waliński) - (Żołędowo)

Za zielonogórzan pozostaje nam ściskać kciuki i czekać na optymistyczne wieści z Grodu Kopernika !

Zapraszamy również na najbliższe imprezy w Zielonej Górze:

13 września (godz. 18.00) - Finał Indywidualnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego (open)
14 września (godz. 11.00) - Eliminacje i finał Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Centralnego są to jednocześnie eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski
14 września (godz. 19.00) - III Winobraniowy Turniej Par Kibiców - Cycle Speedway 2013
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org