Aktualności
Po medale do Żołędowa ! (zapowiedź)
Dodał: Redakcja, 05.10.2013, 13:36
Już jutro tj. w niedzielę 6 października zielonogórscy speedrowerowcy staną przed ostatnią szansą powiększenia dorobku medalowego w tym roku. W podbydgoskim Żołędowie na starcie staną młodzicy w kategorii parowej oraz Krzysztof Zakrzewski w IMPWeteranów.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski Par Klubowych Młodzików na starcie stanie sześć duetów klubowych do lat 14.
Oprócz ZKS Zielona Góra stawkę uzupełnią takie kluby jak: Orzeł Gorzów, Wiraż Ostrów, TSŻ Toruń, Victoria Poczesna i gospodarze Mustang Żołędowo.

Zawodnicy ZKS należą bez wątpienia do ścisłej czołówki krajowej jeśli chodzi o najmłodszą grupę wiekową. Potwierdzeniem tego jest zdobyte w tym roku złoto w kategorii drużynowej, a także obecność pięciu zielonogórzan w pierwszej dziesiątce finału indywidualnego. Przypomnijmy, że w Toruniu ostatecznie medalu nie udało się zdobyć a liderem ZKS w tym finale był fenomenalny tego dnia Łukasz Gnitecki, który ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu. Dalsze miejsca zajęli: 6. Adrian Mokras, 7. Marcin Rembacz, 8. Jakub Szcześniewski i 10. Damian Pelaczyk. To obrazuje jaką siłą dysponuje ZKS w gronie młodzików. Przypomnijmy, że zielonogórzanie bronią złota z tamtego roku kiedy Bartek Wojtal i Dawid Michalski wygrali finał parowy w Toruniu.
Głównymi faworytami do złota są jednak gospodarze. Zawodnicy Mustanga Żołędowa zdominowali finał indywidualny zajmując trzy pierwsze lokaty, a w zielonogórscy finale drużynowem jeźdźcy Arkadiusza Słysza ustąpili miejsca tylko zielonogórzanom do końca walcząc o tytuł DMPMk. Na miłą niespodziankę stać naszych rywali "zza miedzy" zawodników gorzowskiego Orła.

Skład ZKS na te zawody wykrystalizował się dopiero po piątkowym treningu.
Od pewnego czasu pewny udziału był tylko Adrian Mokras. Pozostała czwórka tj. Łukasz Gnitecki, Kuba Szcześniewski, Marcin Rembacz i Damian Pelaczyk ścigali się w ośmiobiegowym mini-turnieju. Najlepszy z tej rozgrywki zapewnił sobie wyjazd do Żołędowa, a zawodnik który zdobył najmniej punktów odpadał z rywalizacji o wyjazd. Okazało się, że był to Kuba Szcześniewski, który zmagał się z chorobą i z pewnością ten fakt zaważył o jego niedyspozycji. Łukasz Gnitecki i Marcin Rembacz walczyli dalej we dwójkę i dopiero rozegranie kolejnych sześciu biegów między zainteresowanymi zadecydowało o tym, że na rezerwę do zielonogórskiej pary wskoczył Damian Pelaczyk.

Zawodu z takiego obrotu sprawy nie krył Łukasz Gnitecki, jednak z honorem przyjął decyzję trenera Pawła Kokota : "Zmagania o skład były bardzo ciężkie do końca nie było wiadomo kto pojedzie. Ja osobiście walczyłem z całych sił żeby pojechać, ale jest jak jest i trzymam kciuki za chłopaków żeby przywieźli upragnione złoto."

Ostateczny skład ZKS na finał MPPKMk:
Adrian Mokras,
Marcin Rembacz,
rez. Damian Pelaczyk.

Nasz klub w przyszłości dwukrotnie wpisywał się na listę medalistów w tej konkurencji.

W roku 2010 w Toruniu srebro zdobyli Rafał Lewczuk, Kamil Merena i Damian Pelaczyk. Natomiast w roku ubiegłym Dawid Michalski i Bartosz Wojtal, również w Toruniu zajęli pierwsze miejsce !

2010: II - (Rafał Lewczuk, Kamil Merena, Damian Pelaczyk) - (Toruń)
2012: I - (Dawid Michalski, Bartosz Wojtal) - (Toruń).


Czy zielonogórska złota młodzież da nam kolejne powody do dumy?

Oprócz finału młodzików, na starcie staną także weterani czyli zawodnicy urodzeni w 1973 r. i starsi. ZKS Zielona Góra również będzie miał swojego reprezentanta, a będzie nim Krzysztof Zakrzewski.
Przypomnijmy, że K. Zakrzewski w 2008 roku, w Bydgoszczy zdobył złoto w tej kategorii wiekowej, a rok później został Indywidualnym Mistrzem Polski Amatorów w finale w Zielonej Górze. W kolejnych latach na skutek zmiany przepisów Krzysztof Zakrzewski nie mógł startować w kategorii weteran ze względu na zmianę w przepisach odnośnie wieku weterana(wcześniej od 35 roku życia, a od 2009 od 40).
Miło jest nam poinformować, że nasz zawodnik pilnie trenował w ostatnim czasie, doglądał sprzętu i zadbał o jak najmniejszy szczegół, aby powrócić na mistrzowski tron. Zawodnik ten doszedł już do siebie po ciężkiej operacji serca, którą przebył w kwietniu 2012 i jak podkreśla interesuje go tylko złoty medal, czego wszyscy mu życzymy !

Miejmy nadzieję, że Żołędowo da nam kolejny medal w tym roku.
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org