Aktualności
ZKS Zielona Góra(U-15) 98 : 61 Sparta Wrocław(relacja)
Dodał: Redakcja, 27.10.2013, 15:18
W sobotę odbył się sparing między odmłodzonym ZKS Zielona Góra, a grupą speedrowerowców z Wrocławia. Nasi goście są dopiero na początku drogi, więc wynik nie może nikogo dziwić.

Młodzi zielonogórzanie przeegzaminowali wrocławian

Zawodnicy z Wrocławia stawili się na meczu w sześcioosobowym składzie na czele ze swoim kapitanem Maciejem Markowskim. Skład Spartan uzupełnił zielonogórzanin Patryk Wiśniewski. Wrocławianie wybrali się do Zielonej Góry pociągiem, a startowali na sprzęcie zielonogórzan, więc warto docenić to, że młodzi ludzie mający pasję są w stanie realizować ją bez względu na niedogodności. W meczu nie wystąpili Rafał Lewczuk, Dawid Michalski i Bartek Wojtal.

Jeśli chodzi o przebieg meczu to można było przewidzieć, że to zielonogórzanie będą dominować, jednak nie można odmówić ambicji i zaciętości naszym gościom.


Start do pierwszego biegu

Na inaugurację padł dublet dla ZKS, jednak w drugim biegu zanotowaliśmy niecodzienny wynik 5:4 dla Wrocławia. Na ostatnim okrążeniu defekt zanotował Kuba Szcześniewski, który kontynuował wyścig biegnąc z rowerem. Niestety podczas biegu utrudniał jazdę rywalowi i został wykluczony. Kolejne pięć wyścigów to podwójne zwycięstwa ZKS, a wynik po siedmiu gonitwach to 46 : 23 dla Zielonej Góry. Po tym biegu szansę na start dostali najmniej doświadczeni zielonogórzanie. W wyścigu ósmym Łukasza Gniteckiego zmienił 12-letni Kacper Zubczyński, który w parze z niedoświadczonym Filipem Janasem nie sprostał Bartkowi Grabowskiemu i Patrykowi Wiśniewskiemu. Padł wynik 7:3 dla gości. Kolejne starcie również dla wrocławian. W miejsce Marcina Rembacza i Damiana Pelaczyka, szansę startu dostali 11- letni Bartek Pelaczyk i 12- letni Filip Iwasików-Kalitowski. Najsilniejsza para wrocławian wygrała podwójnie jednak bieg ten miał dwie odsłony. Najpierw groźnie wyglądający upadek zanotowali Maciej Markowski i Bartek Pelaczyk. Szczególnie ten drugi dość boleśnie się potłukł. W powtórce lepsi okazali się goście. Ostatnie punkty wywalczona na torze Sparta uzyskała w biegu dziesiątym. Na torze w w miejsce Kuby Szcześniewskiego pojawił się kolejny 12-latek Olek Szymański, który mimo ambitnej postawy nie był w stanie zagrozić Patrykowi Pytlosowi i Krzysztofowi Majdzie. W biegu tym padł remis, bo pewnie zwyciężył Gracjan Huszcza. Pozostałe sześć wyścigów to podwójne zwycięstwa zielonogórzan i ostateczny wynik to 98:61.
Jeśli chodzi o drużynę ZKS Zielona Góra zawody bez straty punktów na rzecz rywala zakończyli Marcin Rembacz, Adrian Mokras, Łukasz Gnitecki, Gracjan Huszcza i Damian Pelaczyk. Wykluczenie pozbawiło tego osiągnięcia Kubę Szcześniewskiego. Podobać mógł się Filip Janas. Najmłodsi zawodnicy ZKS pomimo starań nie byli w stanie skutecznie rywalizować ze spartanami chociaż Bartosz Pelaczyk w dwóch biegach, w których uczestniczył potwierdził swój niewątpliwy talent i kąsał uporczywie swoich rywali. Pozostali tj.: Kacper Zubczyński, Filip Iwasików-Kalitowski i Olek Szymański to "melodia przyszłości" zielonogórskiej drużyny, jednak przy odpowiednim zaangażowaniu mają z pewnością szansę na dobre wyniki w niedalekiej przyszłości.
Wrocławska drużyna zaprezentowała się ambitnie jednak przed nimi jeszcze sporo pracy, aby osiągać satysfakcjonujące ich rezultaty. Jeśli jednak będą nadal tak uporczywie dążyć do realizacji swoich założen to mają na to spore szanse. Warto wyróżnić Damiana Stolarczyka, który zdobył 14 punktów, Macieja Markowskiego zdobywcę 10 punktów i bonusa.
Wszystkim wrocławianom życzymy wytrwałości i motywacji do dalszej pracy.


Macieja Markowski ustala skład biegów nominowanych

ZKS Zielona Góra 98 - 61 Sparta Wrocław

SPARTA:
1. Damian Stolarczyk 14(3,2,4,1,2,2)
2. Jędrzej Król 3+1(2*,1,-,-)
3. Patryk Pytlos 8+1(1,1,2*,2,1,1)
4. Krzysztof Majda 7(2,1,3,1)
5. Maciej Markowski 10+1(2,2,3*,-,2,1)
6. Bartosz Grabowski 10(2,1,4,1,2)
7. Patryk Wiśniewski (gość) 9+1(1,2,3*,3)

ZKS:
1. Gracjan Huszcza 16(4,4,4,4)
2. Kuba Szcześniewski 12(w,4,-,4,4)
3. Marcin Rembacz 14+2(4,3*,-,3*,4)
4. Damian Pelaczyk 12+4(3*,3*,-,3*,3*)
5. Adrian Mokras 17+3(4,3*,4,3*,3*)
6. Filip Janas 8+2(3*,3*,2,-)
7. Łukasz Gnitecki 12(4,4,-,4)
8. Filip Iwasików-Kalitowski 1(1)
9. Kacper Zubczyński 1(1)
10. Bartosz Pelaczyk 4(2,2)
11. Aleksander Szymański 1(1)
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org