Aktualności
Dublet zielonogórzan na otwarcie sezonu 2014
Dodał: Redakcja, 06.04.2014, 00:49
Zielonogórscy speedrowerowcy zainaugurowali sezon 2014. Forma rywalizacji na początek to czwórmecz z udziałem gospodarzy, gorzowian oraz wrocławian. Na zawody ostatecznie nie stawili się zawodnicy z Piły.

Czwórmecz przebiegał pod lekką dominacją ZKS II Zielona Góra. W ich szeregach niepokonany Bartek Wojtal. Drugie miejsce dla ZKS I Zielona Góra. Liderem tej ekipy okazał się Adrian Mokras. Trzecie miejsce dla gorzowian, których najlepszym zawodnikiem zgodnie z oczekiwaniami był Wojtek Fornalik. Czwarte miejsce dla ambitnych wrocławian. Z bardzo dobrej strony pokazał się Damian Stolarczyk.

Jeśli chodzi o same zawody na szczęście nie zanotowano groźniejszych upadków. Jedynym przykrym zdarzeniem była sytuacja z końca wyścigu numer dwanaście. Prowadzący Kuba Szcześniewski tuż przed linią mety gwałtownie zmienił tor jazdy i spowodował groźnie wyglądający upadek Filipa Janasa. Na szczęście skończyło się tylko na strachu. Biorąc pod uwagę fakt, iż to dopiero początek sezonu wszyscy zawodnicy próbowali walczyć, na trasie nie brakowało mijanek i efektowych przetasowań podczas wyścigów. W przerwie między biegami prezentowali się najmłodsi zawodnicy ZKS: Kacper Drozdowski, Kacper Zubczyński, Aleksander Szymański, Jakub Osyczka, Gracjan Sadło.
Jeśli chodzi o zielonogórzan wszyscy zgodnie przyznali, że potrzebują jeszcze wielu intensywnych treningów aby dojść do odpowiedniej formy.

ZKS II Zielona Góra 64
Gracjan Huszcza 17(3,4,4,3,3)
Bartosz Wojtal 20(4,4,4,4,4)
Filip Janas 14(2,3,3,3,3)
Alan Łabęda 13(3,4,2,2,2)
Kacper Zubczyński NS

ZKS I Zielona Góra 52
Jakub Szcześniewski 14(4,2,w,4,4)
Adrian Mokras 17(4,3,3,3,2,2)
Łukasz Gnitecki 16(1,4,2,4,1,4)
Patryk Wiśniewski 5(1,1,-,-,3)
Kacper Drozdowski NS

Orzeł Gorzów 49
Stanisław Januszkiewicz 11(3,2,-,2,4)
Łukasz Klimczak 9(2,2,2,1,2)
Wojciech Fornalik 17(4,3,1,4,4,1)
Bartosz Pasiecznik 12(3,2,2,3,2)

Sparta Wrocław 34
Maciej Markowski 8(2,1,1,2,1,1)
Damian Stolarczyk 18(2,3,3,4,3,3)
Kamil Kochanowski 3(1,1,-,-,1)
Bartosz Grabowski 5(1,1,1,1,1)

Tak podsumował starty swoich zawodników oraz występy na pierwszych treningach trener - Paweł Kokot:

Na wstępie dziękuję za pomoc w organizacji zawodów : Krzysztofowi Zakrzewskiemu, Arturowi Bujnowskiemu, Michałowi Rodzeniowi, Piotrowi Walińskiemu oraz Tomkowi Krzosowi.

Gracjan Huszcza - poza wpadką w jednym z biegów kiedy zostawił zbyt dużo miejsca przy krawężniku dla Wojtka Fornalika, udany występ. Poważny kandydat do piątki na eliminacje DMPJ.

Bartosz Wojtal - na tle rywali zawodnik będący o minimum klasę wyżej. Doskonałe starty, chociaż widać jeszcze braki kondycyjne.

Filip Janas - chyba największa dzisiaj niespodzianka in plus. Filip wyciągnął wnioski z ostatnich treningów. Dobra kondycja w połączeniu z przemyślanymi atakami dały dziś pełen pozytyw. Widać, że warto stawiać na tego chłopaka.

Alan Łabęda - podobnie jak Filip, zawodnik ten zaskoczył mnie swoją postawą. Dobre starty, skuteczna jazda na dystansie. Brawo.

Jakub Szcześniewski - Kuba w ostatnim czasie zanotował spory progres. Miło patrzeć na jego jazdę mając w pamięci kiepskie występy sprzed lat. Jeśli chodzi o dzisiejsze zawody, poprawna jazda. Kuba uwierz w siebie, stać Cię na walkę z najlepszymi. Ocenę obniża wykluczenie oraz zachowanie po nim, gdy ciężko było mu się pogodzić z wykluczeniem.

Adrian Mokras - mistrz nożyc przy ulicy Wyszyńskiego 101. Ataki Adriana przy krawężniku dają mu wiele punktów. Zawodnik z dobrą kondycją u progu sezonu. Warto na niego stawiać. Żeby nie było zbyt miło - fatalne starty do poprawy.

Łukasz Gnitecki - najbardziej nieobliczalny zawodnik w kadrze ZKS. W ubiegłym roku sensacyjnie otarł się o podium w mistrzostwach Polski młodzików, by na kolejnych treningach mieć problem z płynną jazdą w łuku. Bardzo ambitny zawodnik, który zmaga się tak naprawdę chyba z samym sobą co było dzisiaj widać. Fatalna jazda przeplatana doskonałymi wyjściami spod taśmy i skuteczną jazdą na dystansie.

Patryk Wiśniewski - to nie był dobry dzień dla Patryka. W pierwszych treningach potrafił pozytywnie zaskoczyć, a dzisiaj pierwsze dwa biegi wołały o pomstę do nieba. Zmieniony dwukrotnie dostał szansę w biegach nominowanych. O niebo lepsza jazda dała mu trzy punkty w ostatnim starcie. Sporo pracy przed tym chłopakiem.

Kacper Drozdowski - coraz śmielej sobie radzi na torze i wyrasta na lidera najmłodszej grupy zawodników ZKS. Po przesiadce na cięższe przełożenie widać zdecydowaną poprawę.

Kacper Zubczyński - już w zeszłym roku miewał pojedyncze przebłyski. W tym roku liczę na jeszcze większe postępy poparte oczywiście ciężką pracą, do której Kacper jest chętny.

Aleksander Szymański - Olek to sympatyczny zawodnik, jednak wciąż wiele, wiele pracy przed nim.

Gracjan Sadło - zawodnik, który podjął treningi w tym roku. Widać potencjał w tym zawodniku, ale musi jeszcze dużo trenować.

Jakub Osyczka - chyba największe zaskoczenie pierwszych treningów. Oczywiście za wcześnie mówić o talencie tego chłopaka, jednak ma smykałkę do jazdy. Jeśli poprze to ciężką pracą na treningach to będą z niego ludzie.

Z różnych względów nie wystąpili dzisiaj :

Rafał Lewczuk - lider zielonogórzan nie był planowany dziś do występu, po pierwszych treningach widać, że wchodzi na swoje wysokie obroty.

Dawid Michalski - kandydat do sukcesów, spory talent, ale trochę niepokorny. Również nie był przewidziany do dzisiejszego startu.

Damian Pelaczyk - problemy zdrowotne stanęły na przeszkodzie w dzisiejszym starcie. Liczę na niego w tym sezonie.

Bartosz Pelaczyk - parę lat w klubie i drzemiący w nim potencjał powinny w końcu zaowocować. W tym roku przesiadł się na duży rower. Liczę na większe zaangażowanie na treningach.

Marcin Rembacz - największe rozczarowanie progu sezonu. Absencje w treningach i mało poważne podejście do sportu. Mam nadzieję, że to się poprawi, bo potrzebujemy Marcina na finałowe rozgrywki młodzików.

Filip Iwasików - Kalitowski - po złamaniu nogi w okresie zimowy powoli kończy rehabilitację. Zawodnik jeśli będzie trenował ma szansę na dobry wynik.
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org