Aktualności
Mistrzowie świata juniorów w sobotę w Zielonej Górze!
Dodał: Redakcja, 15.05.2014, 21:48
Najbardziej uzdolnieni juniorzy na świecie pojawią się na sobotnich zmaganiach speedrowera w naszym mieście. W ekipie Ostrowa wystąpi Bartek Grabowski , a w drużynie z Leszna pojedzie Michał Sassek. Taka stawka gwarantuje niesamowite emocje. Zawody będą inauguracją Europejskiego Tygodnia Sportu '2014 w Zielonej Górze.

Bartek Grabowski to aktualny indywidualny, drużynowy i parowy mistrz świata juniorów, a także drużynowy mistrz świata seniorów natomiast Michał Sassek jest aktualnym czempionem globu w parach i drużynie do lat 18. Taka stawka gwarantuje niesamowite emocje.

Początek zawodów w sobotę o godzinie 13.00.

Najpierw odbędą się eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Udział w nich wezmą drużyny z Leszna, Ostrowa i Zielonej Góry.

Skład ZKS na te zawody to:
1.Gracjan Huszcza
2.Jakub Szcześniewski
3.Bartek Wojtal
4.Adrian Mokras
rez. Łukasz Gnitecki

Na treningach najlepiej prezentuje się podstawowa czwórka. Biegi z ich udziałem są bardzo emocjonujące i każdy może wygrać z każdym.
Bartek Wojtal to znakomity startowiec, Gracjan Huszcza podobnie jak Kuba Szcześniewski imponują walecznością na dystansie, natomiast Adrian Mokras słynie ze znakomitej kondycji. Cały czas szansę dorównania do nich ma Łukasz Andrzej Gnitecki, który gdyby nie błędy które czasami popełnia w najmniej oczekiwanym momencie byłby jednym z liderów ZKS. Oby treningi miały przełożenie na starty w zawodach.


Adrian Mokras i Gracjan Huszcza - czołowi zawodnicy ZKS

Warto dodać, że eliminacje jest drugą rundą tej rywalizacji, ostatni runda odbędzie się 31 maja w Lesznie. Do finału DMPJ awansuje najlepsza drużyna z okręgu oraz dodatkowo Szawer Leszno jako gospodarz finału w przypadku niepowodzenia w walce o finałową batalię.
Do finału IMPJ awansuje pięciu najlepszych w klasyfikacji generalnej.

Bezpośrednio po zmaganiach drużynowych zawodnicy tych trzech drużyn wystartują w eliminacji indywidualnej.

Oprócz wymienionej wyżej piątki zawodników w stawce podstawowej wystąpi popularny "Szary" czyli Patryk Wiśniewski, tytan ciężkiej pracy na treningach, który wciąż jednak goni umiejętnościami bardziej doświadczonych kolegów.
Rezerwowymi w tej eliminacji będą młodzi i bardzo ambitni zawodnicy Filip Iwasików-Kalitowski oraz Gracjan Sadło.

Wszystkich serdecznie zapraszamy w sobotnie popołudnie na tor przy ulicy Wyszyńskiego 101.
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org