Aktualności
Robert Bandosz dziś wystartuje w IPP w Bydgoszczy
Dodał: Redakcja, 25.05.2014, 12:30
Ostatni Mohikanin , pasjonat speedrowera, stuprocentowy profesjonalista, wychowanek ZKS Zielona Góra już dziś wystąpi się w pierwszej rundzie Indywidualnego Pucharu Polski.

Zawody odbędą się na wymagającym torze w Bydgoszczy. O godzinie 11.00 Robert wystartuje w ramach DPP, w barwach BTS Bydgoszcz, do którego został wypożyczony na te rozgrywki.
Następnie już jako nasz zawodnik zmierzy się w zmaganiach indywidualnych.

Parę słów o Robercie. Niepokorny wychowanek toru przy ulicy Wrocławskiej 69. Znakomity startowiec, świetny kondycyjnie. Co prawda czasem miał problemy na pierwszym łuku jednak miejmy nadzieję, że te problemy już za nim. Zaczynał w wieku 14 lat, dojeżdżając na treningi z pobliskiego Zatonia. Od początku pokazał się jako charakterny i żądny sukcesów zawodnik. Po wywalczonym awansie do ekstraligi w sezonie 2009 odszedł na zasadzie wypożyczenia do dalekiego Tarnowa. Następnie przeniósł się do drużyny TPD Kalety na zasadzie transferu definitywnego. Po sezonie 2012 wrócił do ZKS Zielona Góra. Robert ma być ważnym ogniwem naszej drużyny w przyszłym sezonie. Sezon 2015 zapowiada się jako powrót do ligi ogólnopolskiej. Młodzi zawodnicy coraz śmielej radzą sobie na speedrowerowych torach. Decyzja o strategii budowy drużyny na nowy rok zostanie podjęta po obecnym sezonie.Warto dodać, iż w tym sezonie Robert startuje również w lidze ogólnopolskiej w barwach Lwów Częstochowa.
Póki co tak wyglądają jego zdobycze w tym sezonie:

runda 1 - Wiraż Ostrów - Lwy 91:69 - 1. Robert Bandosz (4,3,2*,2,1,3) 15+1
runda 2 - Lwy - Śląsk Świętochłowice 82:75 - 1. Robert Bandosz (w,3,2,4,w) 9
runda 3 - Lwy - TSŻ Toruń 79:77 - 1. Robert Bandosz (2,1,4,4,-) 11

Robert Bandosz jest niesamowicie zapracowany, a dowodem jest na to niedawne wypożyczenie na kolejne rozgrywki, co umożliwia regulamin. Tym razem do klubu zgłosił się Strażak Mikołów i to w barwach tej drużyny Robert pokaże się w części imprez okręgowych.
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org