Aktualności
Bartek Wojtal w finale IMPJ! Drugie miejsce w DMPJ.
Dodał: Redakcja, 01.06.2014, 14:13
Wczoraj na torze w Lesznie odbyła się trzecia runda eliminacji do IMPJ oraz DMPJ(kategoria do lat 18). ZKS drużynowo zajął drugie miejsce, natomiast B.Wojtal był trzeci w turnieju indywidualnym i awansował do finału IMPJ w Częstochowie!

Najpierw odbyły się zmagania drużynowe. ZKS uplasował się na drugiej pozycji, a w końcowej tabeli eliminacji zajął trzecią pozycję nie dającą awansu do finału DMPJ. W początkowej fazie zawodów zawodził Bartek Wojtal, który nie popisał się dotykając taśmy w jednym z wyścigów. W wyścigu piętnastym na prowadzeniu bardzo groźnie upadł Łukasz Gnitecki, któremu spadł łańcuch. Na szczęście skończyło się tylko na potłuczeniach. Świetną partię rozegrał Gracjan Huszcza, który w jednym z wyścigów w pokonanym polu zostawił aktualnego indywidualne mistrza świata juniorów - Bartka Grabowskiego. Nie byłoby to możliwe gdyby nie mądra i ofensywna jazda Kuby Szcześniewskiego, który przez trzy okrążenia skutecznie odpierał ataki doświadczonego ostrowianina. Adrian Mokras pojechał na tyle, na ile pozwolił przeciwnik, jednak należy pamiętać iż ma on dopiero czternaście lat.

1. Wiraż Ostrów 66
Artur Reszelewski 18+2(3,3,2*,4,2*,4)
Sebastian Szostak 6(1,1,-,-,3,1)
Rif Włodarczyk 17+2(4,3*,w,4,2*,4)
Mikołaj Reszelewski 10(-,4,3,-,3,-)
Bartosz Grabowski 15+4(3*,3,3*,3*,3*)

2. ZKS Zielona Góra 56
Bartek Wojtal 12(2,t,2,-,-,4)
Adrian Mokras 11+1(1,4,1,2,-,3*)
Gracjan Huszcza 20(2,4,4,4,4,2)
Jakub Szcześniewski 9+2(1,1,3*,3*,-,1)
Łukasz Gnitecki 4+1(1,3*,w)

3. Szawer Leszno 52

Michał Sassek 12(4,-,-,4,4,-)
Kamil Salczyński 6(1,1,-,-,3,1)
Radosław Kochanek 10+1(3*,4,w,-,-,3)
Jakub Kamiński 14+1(4,2,2,2,2,2*)
Kacper Piasecki 6(2,1,1,1,1)

Ostateczna tabela eliminacji grupy zachodniej(awans do finału - dwie drużyny):
1.Szawer Leszno 3 7 181
2.Wiraż Ostrów 3 6 180
3.ZKS Zielona Góra 3 5 158

Podsumowując eliminacje DMPJ co prawda nie udało się wywalczyć awansu, jednak w końcu coś drgnęło i zielonogórzanie nie byli wzorem lat ubiegłych dostarczycielami punktów. Potrafili nawiązać walkę z wyżej notowanymi rywalami i już dziś można spodziewać się skutecznej walki o finał w kolejnym sezonie. Jeśli chodzi o finał DMPJ zielonogórzanie ostatni raz wystąpili w nim w roku 2001.

Po zawodach drużynowych zawodnicy zmierzyli się w rozgrywce indywidualnej. Przed turniejem w Lesznie z zielonogórzan najbliżej awansu był Gracjan Huszcza, czwarty w klasyfikacji przejściowej, Bartek Wojtal był ex aequo z dwoma rywalami na szósty miejscu. Pięciu najlepszych w ostatecznej tabeli awansowało do częstochowskiego finału.
Pierwsza seria startów przyniosła dwa czwarte miejsca naszych kandydatów do awansu. O ile Bartek Wojtal w uczciwej walce przyjechał czwarty za swoim kolegą klubowym Kubą Szcześniewskim, o tyle o sporym pechu może mówić Gracjan Huszcza. Prowadzący pewnie swój wyścig upadł na skutek awarii siodełka. Po pozbieraniu się nie był w stanie wyprzedzić kogokolwiek. Swój pierwszy wyścig wygrał Łukasz Gnitecki.
Druga seria to kolejne trzecie miejsce Adriana Mokrasa. Łukasz Gnitecki przyjeżdża drugi przed Szcześniewskim, a Bartosz Wojtal wygrywa przed Gracjanem Huszczą.
Trzecia seria to drugie zwycięstwo Łukasza Gniteckiego, który przyjechał przed Adrianem Mokrasem. Wygrał również Gracjan Huszcza, Bartek Wojtal zanotował drugie miejsce, a Kuba Szcześniewski trzecie.
Po trzech rundach sensacyjne drugie miejsce zajmował Łukasz Gnitecki z 11 punktami, Gracjan Huszcza i Bartek Wojtal mieli po osiem punktów, Adrian Mokras 7 i Kuba Szcześniewski 6.

W dwóch następnych seriach swoistą lekcję pokory przyjął na siebie Gracjan Huszcza. Zawodnik ZKS dwukrotnie został wykluczone za poruszenie się na starcie. Wykluczenia były co najmniej kontrowersyjne i zawodnik długo nie mógł pogodzić się z decyzjami sędziego. Marzenia o awansie przepadły, Gracjan zajął piętnastą lokatę z ośmioma punktami. Coraz śmielej poczynał sobie Bartek Wojtal, który ostatecznie wskoczył na podium. Zdobył piętnaście punktów, a trzecia lokata w zawodach dała mu upragniony awans do Częstochowy. Zielonogórska niemoc została przełamana po ośmiu latach nieobecności w gronie najlepszych juniorów w Polsce!
Świetnie spisał się Łukasz Gnitecki, któremu czternaście punktów dały wysoką czwartą lokatę. Ten zawodnik po raz kolejny udowodnił, że potrafi się skutecznie zmobilizować na zawody. Adrian Mokras zdobył jeden punkt mniej, ale starczyło to na ósmą lokatę. Adrian ma jeszcze czas i w tym roku skupia się na zawodach młodzików.
W relacji nie można pominąć Kuby Szcześniewskiego. Zawodnik po raz kolejny udowodnił, że nie boi się walki w kontakcie, a tym razem przekonał się o tym niezwykle uzdolniony, czołowy junior świata z Leszna - Michał Sassek. W wyścigu siedemnastym Kuba nie dał się zamknąć Michałowi wywożąc go w pierwszym łuku. Na drugim łuku Michał Sassek w bezpardonowym ataku chciał ukrócić naszego Kubę, jednak ten nie dał się, a ofiarą brutalnego ataku został jedenastoletni ostrowianin - Sebastian Szostak. Decyzją sędziego leszczynianin został wykluczony. Nie spodobało mu się to i podjechał do Kuby nie szczędząc przy tym wyzwisk i gróźb. Tak utytułowanemu zawodnikowi to po prostu nie przystoi. Dziwi brak reakcji ze strony leszczyńskich działaczy, ale to problem leszczyński nie zielonogórski.


Start do biegu siedemnastego(fot. Anna Gorynia)


Wyniki eliminacji IMPJ:
1. Bartosz Grabowski(Wiraż Ostrów) 19(3,4,4,4,4)
2. Michał Sassek(Szawer Leszno) 16(4,4,4,4,w)
3. Bartosz Wojtal(ZKS Zielona Góra) 15(1,4,3,4,3)

4. Łukasz Gnitecki(ZKS) 14(4,3,4,1,2)

5. Radosław Kochanek(Szawer) 13(4,3,t,2,4)
6. Artur Reszelewski(Wiraż) 13(3,t,3,3,4)
7. Jakub Przybylski(Szawer) 13(4,1,3,2,3)
8. Adrian Mokras(ZKS) 13(2,2,3,4,2)
9. Jakub Kamiński(Szawer) 12(3,2,1,3,3)
10.Rif Włodarczyk(Wiraż) 11(3,4,w,3,1)
11.Kamil Salczyński(Szawer) 11(2,3,2,2,2)
12.Jakub Szcześniewski(ZKS) 10(2,2,2,t,4)
13.Sebastian Szostak(Wiraż) 10(1,2,2,2,3)
14.Mikołaj Reszelewski(Wiraż) 9(2,1,2,3,1)
15.Gracjan Huszcza(ZKS) 8(1,3,4,t,t)
16.Kacper Piasecki(Szawer) 4(1,1,1,w,1)


Czołowa trójka zawodów (fot. Anna Gorynia)

Pierwsza dziesiątka eliminacji IMPJ grupy zachodniej(awans do finału IMPJ w Częstochowie- pierwsza piątka)
1. Bartosz Grabowski(Wiraż Ostrów) 127
2. Michał Sassek(Szawer Leszno) 114
3. Artur Reszelewski(Wiraż) 98
4. Radosław Kochanek(Szawer) 87
5. Bartosz Wojtal(ZKS Zielona Góra) 85
----------------------------------------------------
6. Jakub Przybylski(Szawer) 78
7. Gracjan Huszcza(ZKS) 74
8. Rif Włodarczyk(Wiraż) 72
9. Adrian Mokras(ZKS) 71
10.Jakub Szcześniewski(ZKS) 65


Po zawodach powiedzieli:

Paweł Kokot(trener): "Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych, ale zawsze mogło być lepiej. Będziemy dążyć do dalszych zwycięstw i do bycia drużyną groźną dla najlepszych. Decyzje sędziego w zawodach indywidualnych pozostawiam bez komentarza."

Adrian Mokras: "Jestem zadowolony ze swojego występu indywidualnego, choć zdaje sobie sprawę że punkt lub dwa więcej i w klasyfikacji mogłem być o kilka pozycji wyżej. Drużynowo mieliśmy troszkę pecha, ale cieszy fakt, że nawiązaliśmy walkę z zespołami z Leszna i Ostrowa. Teraz zamierzam się jak najlepiej przygotować do Parowych i Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików. Moim celem są dwa złota w tych imprezach."

Łukasz Gnitecki: "Byliśmy blisko zajęcia pierwszego miejsca w drużynówce gdyby nie mój upadek przez łańcuch i taśma Bartka, no ale cóż. Jeśli chodzi o zawody indywidualne były one bardzo wyrównane. Ja osobiście jestem zaskoczony z wysokiego czwartego miejsca, które zająłem. Gratuluję Bartkowi wejścia do finału."

Bartek Wojtal: "Cieszę się z trzeciego miejsca i awansu do finału IMPJ, szkoda tylko, że Gracjanowi Huszczy nie udało się awansować. Co do zawodów drużynowych to żałuję wykluczenia w swoim drugim biegu, bo mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Teraz czas przygotować się do DMPK i MPPKK."
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org