Aktualności
Drugi dzień mistrzostw Europy - podsumowanie
Dodał: Redakcja, 17.08.2014, 11:42
Wczoraj zakończył się drugi dzień startów naszych zawodników w mistrzostwach Europy. Gracjan Huszcza i Bartek Wojtal awansowali do półfinałów IMEJ. Robert Bandosz i Adrian Mokras odpadli z dalszej rywalizacji.

Drugi dzień ME przyniósł trzy złote medale dla Polski. Biało-czerwoni triumfowali w finale drużynowym w seniorach i juniorach, a Żaneta Siemianowska wygrała finał indywidualnych mistrzostw Europy kobiet.

IMEJ:

Gracjan Huszcza i Bartek Wojtal w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów!

W 1/3 IMEJ w Maksymilianowie Gracjan zajął IX miejsce - 12(2,2,3,2,3), a Bartek X miejsce 11(2,2,3,4,d). Awans zapewniała sobie czołowa dziesiątka. Bartek miał trochę pecha w ostatnim starcie, gdyż podczas twardej walki w łuku spadł mu łańcuch, na szczęście zdarzenie to nie miało wpływu na awans.

W 1/3 IMEJ w Toruniu z mistrzostwami Europy pożegnał się Adrian Mokras, który z 9 punktami(2,2,1,2,2) zajął XII miejsce i zakończył swój udział w IMEJ.
Przypomnijmy, że najważniejszą imprezą dla Adriana w tym roku są indywidualne mistrzostwa Polski młodzików w Świętochłowicach. Impreza ta odbędzie się 7 września, a nie jak pierwotnie planowano 23 sierpnia.

Wyniki 1 eliminacji (Toruń):
1. Dawid Zachmyc (Polska) - (3,4,4,4,4) 19
2. Szymon Wąsiński (Polska) - (4,3,4,3,4) 18
3. Krzysztof Marczak (Polska) - (4,4,3,4,3) 18
4. Damian Kosiński (Polska) - (3,3,4,2,4) 16
5. Denis Mazur (Polska) - (2,4,3,4,3) 16
6. Richard Fellgett (Anglia) - (4,4,4,2,1) 15
7. Mateusz Pacek (Polska) - (1,3,3,4,4) 15
8. Jakub Rychel (Polska) - (4,2,2,1,3) 12
9. Dan Drewett (Anglia) - (2,2,3,3,2) 12
10. Szymon Brzeźniak (Polska) - (3,1,2,3,2) 11
---
11. Łukasz Belchnerowski (Polska) - (1,3,2,1,3) 10
12. Adrian Mokras (Polska) - (2,2,1,2,2) 9
13. Mateusz Radomski (Polska) - (3,1,1,3,W) 8
14. Jakub Kościecha (Polska) - (2,2,1,1,2) 8
15. Ewan Kennedy (Anglia) - (1,1,2,2,1) 7
16. Emil Krakowian (-,-,-,-,-) nie startował

Wyniki 2 eliminacji (Bydgoszcz):
1. Bartosz Grabowski (Polska) - (4,4,4,3,4) 19
2. Michał Sassek (Polska) - (4,4,4,4,3) 19
3. Radosław Kochanek (Polska) - (4,4,3,4,2) 17
4. Kyle Roberts (Anglia) - (3,3,4,2,4) 16
5. Jakub Przybylski (Polska) - (3,2,3,4,4) 16
6. Jakub Krzywosądzki (Polska) - (1,3,4,4,3) 15
7. Rif Włodarczyk (Polska) - (4,1,2,3,3) 13
8. Patryk Katarzyński (Polska) - (2,2,3,3,2) 12
9. Łukasz Szpajda (Polska) - (2,3,1,3,3) 12
10. Jakub Kuś (Polska) - (2,2,1,2,4) 11
11. Dawid Pacek (Polska) - (3,3,1,2,2) 11
---
12. Krzysztof Podzimski (Polska) - (1,4,1,1,2) 9
13. Carl Parfitt (Anglia) - (3,1,3,1,1) 9
14. Jan Piechota (Polska) - (1,2,2,2,1) 8
15. Grzegorz Fiszer (Polska) - (2,1,2,1,1) 7
16. Kacper Grzelak (Polska) - (1,1,2,1,1) 6

Wyniki 3 eliminacji (Maksymilianowo)
1. Dawid Bas (Polska) - (4,4,4,4,3) 19
2. Borys Kołodziejski (Polska) - (3,4,4,3,4) 18
3. Szymon Porożyński (Polska) - (3,4,3,4,4) 18
4. Artur Reszelewski (Polska) - (4,3,3,2,4) 16
5. Jakob Soper (Anglia) - (3,2,4,4,3) 16
6. Mateusz Złotnicki (Polska) - (1,3,4,3,4) 15
7. Wojciech Małecki (Polska) - (4,4,1,3,2) 14
8. Martin Katarzyński (Polska) - (3,3,2,2,2) 12
9. Gracjan Huszcza (Polska) - (2,2,2,3,3) 12
10. Bartosz Wojtal (Polska) - (2,2,3,4,D) 11

---
11. Maciej Stefański (Polska) - (2,2,1,2,3) 10
12. Damian Natoński (Polska) - (4,3,1,1,t) 9
13. Nikodem Mlek (Polska) - (2,1,2,2,2) 9
14. Damazy Świder (Polska) - (1,w,3,1,1) 6
15. Szymon Tywczyński (Polska) - (1,1,1,1,2) 6
16. Przemysław Pilarski (Polska) - (1,1,2,1,1) 6

IME:

Robert Bandosz za burtą mistrzostw Europy seniorów.

W zakończonej, toruńskiej 1/3 eliminacji IME awansu nie będzie, Robert zakończył zawody na XVI pozycji z 6 punktami(2,2,1,t,1) i żegna się z turniejem.

Wyniki 1 eliminacji (Toruń):
1. Marcin Paradziński (Polska) - (4,4,4,4,2) 18
2. Damian Zaręba (Polska) - (4,4,4,3,2) 17
3. Robert Bedra (Polska) - (4,4,2,2,4) 16
4. Sebastian Paruzel (Polska) - (2,3,4,3,4) 16
5. Szymon Kowalczyk (Polska) - (3,3,4,2,4) 16
6. Patryk Kriger (Polska) - (1,2,3,4,3) 13
7. Paweł Idziorek (Polska) - (3,3,3,1,3) 13
8. Marek Pronobis (Polska) - (1,4,2,3,2) 12+4
9. Chris Timms (Anglia) - (3,1,3,2,3) 12+3
10. Ben Mould (Walia) - (1,3,3,4,1) 12+2
---
11. Kamil Bielaczek (Polska) - (4,1,2,1,4) 12+1
12. Steve Harris (Anglia) - (2,1,1,4,3) 11+4
13. Dawid Tyliński (Polska) - (3,2,2,3,1) 11+3
14. Will Bristowe (Anglia) - (2,1,1,2,1) 7
15. Tomasz Krzykowski (Polska) - (1,2,1,w,2) 6
16. Robert Bandosz (Polska) - (2,2,1,t,1) 6

Wyniki 2 eliminacji (Bydgoszcz):
1. Remigiusz Burchardt (Polska) - (4,4,3,4,3) 18
2. Paweł Cegielski (Polska) - (4,4,4,1,4) 17
3. Rafał Duliński (Polska) - (3,2,4,4,3) 16
4. Kamil Bielica (Polska) - (4,1,2,4,4) 15
5. Arkadiusz Szymański (Polska) - (4,2,2,4,2) 14
6. Piotr Kupczyk (Polska) - (3,3,1,3,4) 14
7. Piotr Kuder (Polska) - (3,4,3,2,2) 14
8. Marcin Kołata (Polska) - (3,w,4,3,3) 13
9. Sebastian Wódecki (Polska) - (2,3,1,2,4) 12
10. Jarosław Szeps (Polska) - (2,2,3,3,2) 12
---
11. Jamie Chittock (Anglia) - (1,3,3,3,1) 11
12. Zac Payne (Anglia) - (2,2,2,2,3) 11
13. Karol Krajewski (Polska) - (1,1,4,1,2) 9
14. Ricki Johnson (Anglia) - (2,4,w,d,1) 7
15. Paweł Rajczyk (Polska) - (1,2,1,2,1) 7
16. Dean Hook (Anglia) - (1,1,2,u,1) 5

Wyniki 3 eliminacji (Maksymilianowo)
1. Marcin Szymański (Polska) - (3,4,4,4,4) 19
2. Przemysław Binkowski (Polska) - (4,3,4,3,4) 18
3. Adam Bożejewicz (Polska) - (4,4,3,3,3) 17
4. Mateusz Ludwiczak (Polska) - (3,4,4,2,3) 16
5. Mark Carmichael (Walia) - (4,3,2,4,3) 16
6. Dominik Rycharski (Polska) - (1,4,2,3,4) 14
7. Tomasz Włodarczyk (Polska) - (4,3,1,4,2) 14
8. Mark Boaler (Anglia) - (2,2,4,2,3) 13
9. Paul Heard (Anglia) - (1,1,3,3,4) 12
10. Sebastian Bloch (Polska) - (3,3,2,1,2) 11
---
11. Patryk Bas (Polska) - (2,2,3,1,2) 10+4
12. Aaron Herbert (Anglia) - (1,2,1,4,2) 10+3
13. Leon Mower (Anglia) - (2,1,3,1,1) 8
14. Marcin Jakubiak (Polska) - (3,1,1,2,1) 8
15. Radosław Wróblewski (Polska) - (2,2,t,2,1) 7
16. Kacper Małkowski (Polska) - (1,1,2,1,1) 6

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów :

1. POLSKA 83

Dawid Zachmyc 22(4,4,4,4,3,3)
Michal Sassek 16(3,3,3,3,-,4)
Dawid Bas 18(3,4,4,-,3,4)
Borys Kolodziejski 17(4,2,-,4,4,3)
Bartosz Grabowski 10(3,3,4)

2. ANGLIA 47
Richard Fellgett 17(4,2,2,3,4,2)
Charlie Jane Herbert 6(1,1,1,1,1,1)
Dan Drewett 14(2,3,4,1,2,2)
Lauren Hookway 10(1,2,3,2,1,1)

3. WALIA 46
Kyle Roberts 17(2,4,3,2,2,4)
brak zawodnika
Charlie Partfitt 11(1,2,2,2,2,2)
Cars Glover 3(-,-,-,1,1,,1)
Jacob Soper 15(3,2,w,4,3,3)

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy:

1. POLSKA: 58

Marcin Szymański (4,4,4,2) 14
Remigiusz Burchardt (2,4,4,3) 13
Arkadiusz Szymański (4,-,3,4) 11
Marcin Kołata (4,4,-,4) 12
Bartosz Grabowski (4,4) 8

2. WALIA: 44
Mark Charmichael (3,2,3,2) 10
Ben Mould (4,2,4,4) 14
Jacob Soper (3,2,2,2) 9
Mark Winwood (-,2,3,3) 8
Kyle Roberts (3) 3

3. ANGLIA: 37
Steve Harris (-,3,-,3) 6
Mark Boaler (3,3,2,2) 10
Marc Wadhams (w,-,2,-) 2
Chris Timms (2,3,3,w) 8
Paul Heard (2,3,2,4) 11

4. SZKOCJA: 18
Gavin Kennedy (1,1,1,1) 4
Ewan Kennedy (1,1,1,1) 4
Jason Bourke (2,1,1,3) 7
Lee Lawrense (1,w,1,1) 3
brak zawodnika

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Kobiet :

1. Żaneta Siemianowska(Polska) 15(4,3,4,4)
2. Charlie Herbert(Anglia) 14+4(3,3,4,4)
3. Michelle Whitehead(Anglia) 14+3(2,4,4,4)
4. Sandra Tamborska(Polska) 13(4,1,4,4)
5. Lauren Hookway(Anglia) 13(2,4,4,3)
6. Rebeca Davies(Walia) 11(2,3,3,3)
7. Caris Glover(Anglia) 10(3,1,3,3)
8. Tonicha Heyde (Anglia) 9(3,1,2,3)
9. Jena Whitehead(Anglia) 9(2,3,2,2)
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org