Aktualności
Gracjan Huszcza indywidualnym mistrzem Zielonej Góry!
Dodał: Redakcja, 13.09.2014, 17:17
W sobotnie popołudnie na torze w Zielonej Górze odbyły się już po raz piętnasty indywidualne mistrzostwa naszego miasta. Zwyciężył Gracjan Huszcza przed Damianem Pelaczykiem i Michałem Rodzeniem.

Przed zawodami do grona faworytów należeli Robert Bandosz, Damian Pelaczyk, Bartek Wojtal, Łukasz Gnitecki, Adrian Mokras i Gracjan Huszcza. Od początku wiadomym, było że groźny będzie Michał Rodzeń, nawet mimo tego że na co dzień nie trenuje. W zawodach wystąpił również weteran Artur Bujnowski.
Pierwsza seria to zwycięstwa faworytów. Swoje biegi wygrali Bandosz, Rodzeń, Huszcza i Wojtal.
Druga seria a konkretnie wyścig szósty miał kolosalne znaczenie dla końcowej klasyfikacji. Od krawężnika ustawili się Huszcza, Sadło, Rodzeń i Bandosz. Generalnie wszyscy mieli podobny start, ale układ pól sprawił, że pierwsze dwa okrążenia jechali wg ustawienia na starcie. Szczególnie dobre wrażenie w czasie biegu sprawiał Gracjan Sadło, który wielokrotnie blokował ataki Roberta Bandosza. Na pierwszym łuku trzeciego okrążenia Rodzeń wyprzedza Bandosza, który na następnym łuku próbując odbić pozycję prawie upada. Triumfuje Huszcza przed Sadłem i Rodzeniem.
Kolejna seria pozbawiła szans na zwycięstwo Bartka Wojtala, który w wyścigu jedenastym jadąc za Robertem Bandoszem popełnił fatalny błąd na prostej, upadł i dojechał na ostatniej pozycji.
Po trzeciej serii czołówka wyglądała następująco, Huszcza 12, Michał Rodzeń i Damian Pelaczyk po 10, Łukasz Gnitecki, Robert Bandosz, Adrian Mokras i Bartek Wojtal po 9.
Następna seria zmagań dała Rodzeniowi, Huszczy, Bandoszowi i Pelaczykowi.
Przed rundą kończącą zmagania największe szanse na tytuł miał Huszcza 16 punktów, Damian Pelaczyk i Michał Rodzeń po 14 oraz Robert Bandosz 13.
Swoje biegi wygrali Bandosz, Rodzeń i Pelaczyk. Huszcza przyjechał drugi za wspomnianym Pelaczykiem w biegu dwudziestym, ale drugie miejsce dawało mu tytuł INDYWIDUALNEGO MISTRZA ZIELONEJ GÓRY A.D. 2014!
O srebrny medal w biegu dodatkowym rywalizowali Pelaczyk i Rodzeń, górą był ten pierwszy, a przypomnijmy że jest to aktualny indywidualny mistrz Polski do lat 14.

Najlepsi w IMZG

Po zawodach pierwsza ósemka uwzględniająca zawodników do lat 23 zmierzyła się w dwóch półfinałach i finale o tytuł indywidualnego mistrza ZG do lat 23 czyli młodzieżowców.

W pierwszym półfinale wygrał Gracjan Huszcza przed Bartoszem Wojtalem, Filipem Janasem, czwarty był Gracjan Sadło, a w drugim zwyciężył Damian Pelaczyk przed Łukaszem Gniteckim, Adrianem Mokrasem i Patrykiem Wiśniewskim.
W finale górą Gracjan Huszcza, drugie miejsce dla Bartka Wojtala, trzecie zajął Łukasz Gnitecki, a czwarte Damian Pelaczyk.