Aktualności
Patryk Dudek i Kacper Rogowski znów na torze!
Dodał: Redakcja, 20.10.2014, 23:05
Już jutro o godzinie 18:00 na torze speedrowerowym przy ulicy Wyszyńskiego 101 odbędą się zawody towarzyskie, gdzie naprzeciw siebie staną żużlowcy kontra kibice, bo przecież kibicami jesteśmy my wszyscy, więc stare nazwiska zielonogórskiego speedrowera.

Manetki gazu zamienione na dętki do owijania kierownicy, silniki napędzane mocą własnych mięśni, dmuchane bandy zamienione na siatkę okalającą zielonogórski tor speedrowerowy, jedyny wspólny mianownik to brak hamulców. To gwarantuje niemałe emocje. A skład osobowy równie zacny, bo drużyna kierowana przez Sławomira Dudka oraz Marcina Chwiałkowskiego to same znakomitości. Patryk Dudek stęskniony za rywalizacją po owalu, Kacper Rogowski były zawodnik Falubazu. Warto poświęcić kilka słów Kamilowi Merenie. Pasjonat sportu żużlowego, któremu z różnych względów nie jest dane zaistnieć. Zielonogórski speedrower wydał go na świat w roku 2010, wtedy jeszcze długowłosy Kamil od początku objawił się jako wielki talent. Chłopak w wieku 14 lat został II wicemistrzem Polski do lat 16, a rok później był bliski kompletu punktów w lidze i to nieraz. Dziś tak nie jest, Kamil wciąż marzy o byciu żużlowcem z prawdziwego zdarzenia, talent ma, ale trochę mniej szczęścia. Jeśli znaleźliby się ludzie dobrego serca, którzy chcieliby wspomóc finansowo Kamila na jego drodze do cyklu Speedway Grand Prix, zachęcamy w jego imieniu. Pozostali zawodnicy to filary AKŻ Chóragan Zielona Góra na czele z Adamem Chwiałkowskim.

A skład kibiców? Jeśli się przypatrzeć to dawne gwiazdy ZKS Zielona Góra - Maciej Januchowski i Krzysztof Stocik, którzy z toru zjechali w roku 2001, więc parę lat minęło. To niezmordowany Artur Kurdyk, który jest także świetnym sędzią speedrowerowym poza drobnymi wyjątkami. Andrzej Loch i Jan Ratajczak to lubuscy dziennikarze a Filip Janas i Patryk Wiśniewski to początkujący zawodnicy ZKS Zielona Góra. Na rezerwie "tajna broń" w talii Aleksandra Janasa i Pawła Kokota - Krzysztof Zakrzewski.Na pewno będzie ciekawie, na pewno będzie walka i na to liczymy.
Zapraszamy w imieniu Zielonogórskiego Klubu Speedrowerowego oraz wszystkich zawodników.

ŻUŻLOWCY:
Kierownik drużyny - Sławomir Dudek
Menager - Marcin Chwiałkowski
1. Adam CHWIAŁKOWSKI
2. Patryk DUDEK
3. Leszek NOWICKI
4. Rafał PROKOPIUK
5. Marek ZAWALNIK
6. Kacper ROGOWSKI
7. Kamil MERENA
8. Paweł RADOŃ

KIBICE:
Kierownik drużyny - Aleksander Janas
Menager - Paweł Kokot
9. Krzysztof STOCIK
10. Maciej JANUCHOWSKI
11. Artur KURDYK
12. Andrzej LOCH
13. Jan RATAJCZAK
14. Patryk WIŚNIEWSKI
15. Filip JANAS
16. Krzysztof ZAKRZEWSKI
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org