Aktualności
Zielonogórscy speedrowerowcy zakończyli sezon 2014
Dodał: Redakcja, 07.11.2014, 08:40
Zielonogórski sezon speedrowerowy dobiegł końca, zawodnicy odjechali 3 turnieje, które ostatecznie zamknęły rowerowe ściganie w bieżącym sezonie.

Puchar Jesieni
Zawodnicy ścigali się w trzynastobiegowej rundzie zasadniczej, następnie pierwsza szóstka zmierzyła się w finale, który wygrał Bartosz Wojtal przed ubiegłorocznym zwycięzcą zawodów Gracjanem Huszczą. Trzecie miejsce zajął Adrian Mokras. Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie 10 letni Aleksander Kalitowski, który zajął siódme miejsce.

Puchar Fair Play
Ciekawa formuła zawodów sprawiła, że w każdym biegu można było zaobserwować walkę mimo nieciekawej pogody. Zawody w odróżnieniu od innych wyglądały następująco, zawodnik, który w swoim poprzednim starcie był ostatni jechał z linii startu, zawodnik który był trzeci 2 metry z tyłu i odpowiednio drugi w poprzednim starcie 4 metry z tyłu, a zawodnik który w poprzednim starcie wygrywał jechał 6 metrów z tyłu. Wyrównało to nieco szanse, jak wskazuje sama nazwa turnieju choć i tak najlepsi zawodnicy nie mieli problemów z wygrywaniem. Ostatecznie triumfował Adrian Mokras przed Bartkiem Wojtalem i zawodnikiem, który wygrał rok wcześniej, Gracjanem Huszczą.

9. Kacper Zubczyński 8(1,2,1,1,2,1)
10. Aleksander Kalitowski 8(1,1,2,1,2,1)
11. Tomasz Kalitowski 7(1,1,1,2,1,1)

Adrian Mokras - mimo młodego wieku, wyrasta na jednego z liderów naszego klubu

Zakończenie sezonu 2014
Turniej ostatecznie zakończył sezon 2014. Przy doskwierającym już zimnie zwyciężył Bartek Wojtal przed Adrianem Mokrasem, trzeci był Gracjan Sadło. We wszystkich turniejach należy wyróżnić siedmioletniego Tomka Kalitowskiego, który mimo młodego wieku starał się nawiązywać walkę i nie odstawał za bardzo od rywali.

9. Tomasz Kalitowski 4(1,1,1,1)

Na podsumowania minionego sezonu przyjdzie czas w długie, zimowe wieczory jednak już dziś można stwierdzić, że był to kolejny dobry sezon w wykonaniu zielonogórskich speedrowerowców. Zielonogórzanie zdobyli pięć medali mistrzostw Polski(potrójna złota korona w kategorii młodzik gdzie wygrali pary, drużynówkę a indywidualnie najlepszy okazał się Damian Pelaczyk), srebro drużynowo do lat 16, brąz w parach do lat 16, świetne czwarte miejsce Roberta Bandosza w IMP, czy wreszcie przyzwoite występy w mistrzostwach Europy. Miejmy nadzieję, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy.
Zielonogórzanie przymierzają się do powrotu do ligi, jednak ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.