Aktualności
Para kadetów tuż za podium w Lesznie.
Dodał: Redakcja, 14.06.2015, 12:02
ZKS na czwartym miejscu w bardzo emocjonującym finale mistrzostw Polski par klubowych kadetów. Brąz przegrany po barażu z Toruniem co pozostawia spory niedosyt po tych zawodach.

Poniżej opis poszczególnych starć zielonogórzan:

ZKS - Mustang 4:6(Łukasz Gnitecki na ostatnich metrach traci trzecie miejsce na rzecz Wiktora Kadowa z Żołędowa, drugi Adrian Mokras)

ZKS - TSŻ 4:6(Łukasz Gnitecki prowadził przez trzy okrążenia, na drugim łuku przedostatniego okrążenia został wyprzedzony przez Patryka Katarzyńskiego, sytuacja bardzo kontrowersyjna, bo Łukasz spychał Patryka do środka toru, a ten wyprowadził atak przekraczając dwoma kołami krawężnik, robiąc dodatkowo miejsce dla Jakuba Kościechy, brak reakcji sędziego, Adrian Mokras drugi po ataku na ostatnim łuku na wspomnianego Katarzyńskiego)

ZKS - Wiraż 7:3(Pewna wygrana zielonogórzan, choć Adrian Mokras powalczył z Mikołajem Reszelewskim)

ZKS - Orzeł 5:5(Pewne zwycięstwo Wojtka Małeckiego z Gniezna)

ZKS - Szawer 7:3(Chyba najładniejszy bieg zawodów, leszczynianie do złota potrzebowali 4 punktów..., Start wygrywa Gnitecki, następnie po ataku na Mokrasa upada Kielaszewski, który kontynuuje jazdę, Łukasz świetnym manewrem robi miejsce Adrianowi i wygrywają z gospodarzami podwójnie pozbawiając ich tym samym złotego medalu, a sobie zapewniają baraż o brąz)

Baraż o brąz Katarzyński, Gnitecki(losowanie niekorzystne dla ZKS, Katarzyński pole B, Gnitecki pole D, torunianin po dobrym starcie systematycznie zwiększa przewagę nad Gniteckim)


Adrian Mokras i Łukasz Gnitecki podczas prezentacji

Oto co do powiedzenia po zawodach mieli zawodnicy oraz trener:

Adrian Mokras : "Po zawodach na pewno spory niedosyt. Była duża szansa na medal, gdyby nie słaby początek, mógłby to być nawet złoty medal.. Indywidualnie występ zaliczam do udanych. Tor był dobrze przygotowany do walki, co pokazują moje zdobyte punkty, każdy z nich został wywalczony właśnie po atakach na dystansie. Oby więcej takich ciekawych zawodów. A w sobotę podczas eliminacji do IMPJ i DMPJ znowu musimy dać z siebie 110%"

Łukasz Gnitecki: "Zawody były bardzo wyrównane i emocjonujące .Co do mojej jazdy to zrobiłem parę błędów które nas pozbawiły medalu .Gratuluje drużynom z Żołędowa ,Leszna i Torunia."

Paweł Kokot(trener): "Niemrawy początek i stracone na dystansie punkty z Toruniem i Żołędowem bardzo utrudnił nam drogę po medal. Ciężko mi zrozumieć decyzję sędziego z biegu czwartego kiedy zawodnik z Torunia wyprzedził Łukasza Gniteckiego przejeżdżając dwoma kołami wewnętrzny krawężnik. Uważam, że brak reakcji sędziego w tym momencie był decyzją błędną i pozostawiam to bez dalszego komentarza. W drugiej fazie zawodów, jazda ZKS naprawdę mogła się podobać, a w szczególności wyścig z Lesznem, gdzie faworyzowani gospodarzy ulegli nam 3:7 i tym samym przekreślili swoje szanse na złoto. Po tym biegu otworzyła się dla nas szansa na brąz jednak zewnętrzne pole w losowaniu dawało handicap torunianom i to oni wdrapali się ostatecznie na podium. Zawody bardzo wyrównane, różnica między pierwszą i czwartą drużyną to zaledwie dwa punkty. Zabrakło tym razem sportowego szczęścia, gdyby nie to mogliśmy wygrać. Jedziemy jednak dalej, nie poddajemy się i dalej zmierzamy ku zwycięstwom. Dalej obstaję przy swoim, że zespół stać naprawdę na jeszcze lepsze wyniki, ale droga do tego wiedzie przez systematyczny trening. Cieszy mnie dojrzała jazda Adriana Mokrasa, ale dobre słowo należy się również Łukaszowi Gniteckiemu, który mimo błędów w dwóch pierwszy startach po serii reprymend z mojej strony potrafił udowodnić, że warto na niego stawiać. Gratuluję wszystkim medalistom."


Ostateczne wyniki finału:

1. Mustang Żołędowo 29

Szymon Porożyński 17+1(4,3,2*,4,4)
Wiktor Kadow 9(2,2*,3,-,2)
Maciej Stefański 3+1(3*)

2. Szawer Leszno 28
Hubert Kielaszewski 12+2(3*,1,3*,4,1)
Mikołaj Michalski 16(4,4,4,2,2)
Kamil Salczyński NS

3. TSŻ Toruń 27+4
Jakub Kościecha 12+1(2*,4,1,1,4)
Szymon Tywczyński NS
Patryk Katarzyński 15+1(3,2,4,3,3*) + 4 w barażu

4. ZKS Zielona Góra 27+3
Łukasz Gnitecki 12+1(1,1,4,2*,4) + 3 w barażu
Adrian Mokras 15+2(3,3,3*,3,3*)

5. Orzeł Gniezno 23

Wojciech Małecki 14+1(4,3*,t,4,3)
Patryk Waśkowiak 8(1,4,2,1,-)
Mateusz Miśnik 1(1)

6. Wiraż Ostrów 15
Mikołaj Reszelewski 8(1,2,2,1,2)
Sebastian Szostak 6(2,1,1,2,-)
Konrad Kubiak 1(1)

Kolejne zawody już w sobotę w Zielonej Górze. O godzinie 10:00 odbędzie się trzecia i ostatnia runda eliminacji do IMPJ oraz DMPJ. Do awansu do zielonogórskiego finału IMPJ najbliżej mają Adrian Mokras i Bartek Wojtal. Miejmy nadzieję, że zielonogórzanie awansują również do finału DMPJ. Ostatnio startowali w nim w roku 2001.

W niedzielę zielonogórzanie udadzą się do Leszna na mecz w ramach DM pierwszej ligi. Początek również o godzinie 10:00.

© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org