Aktualności
Siedmiu kadetów ZKS powalczy w mistrzostwach Polski w Gnieźnie
Dodał: Redakcja, 02.09.2015, 20:27
W najbliższą sobotę w Gnieźnie odbędą się indywidualne mistrzostwa Polski do lat 16. W zawodach wystąpi siedmioosobowa grupa zielonogórskich zawodników z realnymi szansami na dobry wynik.

Wakacyjna przerwa spowodowała nieco luzu w treningach jednak od trzech tygodni zawodnicy pilnie trenują przygotowując się do wrześniowych startów, a tych nie będzie brakowało.
Walka o medale rozpocznie się w najbliższą sobotę. W zawodach tych wystąpi aż siedmiu zawodników ZKS, a będą to Kacper Drozdowski, Łukasz Gnitecki, Kacper Grzelak(zawodnik ZKS na co dzień mieszkający w Gnieźnie), Filip Janas, Kacper Królik, Adrian Mokras, Damian Pelaczyk. W zawodach nie wystąpi doświadczony jak na swój wiek Kuba Szcześniewski, który ma ogromne zaległości treningowe. Z tego samego powodu na zawody nie uda się także Gracjan Sadło, który jednak powrócił już do systematycznego treningu. Skład został ustalony jednak tydzień przed zawodami i zawodnicy nie uczestniczący w treningach muszą się liczyć z konsekwencjami. Przed finałem odbędą się trzy eliminacje po 13 zawodników; do finału awansuje po 5 zawodników + najlepszy szósty, pozostali dwaj z szóstych miejsc stanowią rezerwę.
Początek eliminacji (naprzemiennie po jednym biegu z każdej eliminacji) o godz. 11:00.
Początek finału zaplanowano na godz. 15:00.

Patrząc realnie szanse na najlepszy wynik mają Adrian Mokras, Łukasz Gnitecki i Damian Pelaczyk. Każdego z nich przy sprzyjających okolicznościach stać na medal. Dla pozostałych zawodników sam awans do finału będzie już sporym sukcesem.


Adrian Mokras i Łukasz Gnitecki

ZKS w dotychczasowych rozgrywkach dorobił się trzech medali, każdy z innego kruszcu. Oto zielonogórscy medaliści IMPK:

2007: I - Krystian Górniaczyk - (Zielona Góra)
2009: II - Michał Zieliński - (Zielona Góra)
2011: III - Kamil Merena - (Gniezno)

Trzymajmy kciuki za naszych zawodników.
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org