Aktualności
V Winobraniowy Turniej Speedrowerowy przeszedł do historii
Dodał: Redakcja, 11.09.2015, 16:04
Tym razem turniej odbył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Z nieba deszcz lał się strumieniami jednak nie było to w stanie zepsuć dobrej zabawy i emocjonującego ścigania na zielonogórskim torze speedrowerowym. Turniej wygrali dziennikarze przed młodzikami ZKS oraz drużyną KSF.

Przed zawodami okazało się, że tego dnia niebiosa nie będą sprzymierzeńcem winobraniowego ścigania. Tor przyjął hektolitry wody przed, w trakcie i jeszcze długo po zawodach. Cały turniej jak zawsze miał fantastyczną oprawę rodem z żużlowych turniejów Grand Prix. Prezentacja oraz próbne jazdy zawodników podgrzały studzoną opadami deszczu atmosferę. Zawody sędziował bardzo sprawnie Krzysztof Zakrzewski, a w rolę spikera wcielił się Paweł Kokot. Po pierwszych wyścigach na czoło wysunęli się zawodnicy KSF, dziennikarzy oraz młodzicy ZKS Zielona Góra. Warto dodać, że dla tych ostatnich turniej był jednym z etapów przygotowań do finału indywidualnych mistrzostw Polski młodzików do lat 14, który odbędzie się już 19 września w Bydgoszczy. Przed ostatnią serią na czele znajdowali się dziennikarze ex aequo z KSF. Punkt mniej zgromadzili kibice z Jędrzychowa. Do arcyważnego dla końcowego układu sił pojedynku doszło w biegu 15. Pojedynek KSF z dziennikarzami to pewny triumf latającego, fruwającego tego dnia po zielonogórskim owalu Gracjana Kozłowskiego, jednak ostateczny wynik biegu to remis. Ostateczna klasyfikacja po 21 biegach przyniosła zwycięstwo dziennikarzom z 24 punktami. O drugim miejscu zadecydował baraż, w którym młodzik ZKS Kacper Drozdowski pokonał reprezentanta KSF Gracjana Kozłowskiego. Tuż za podium Jędrzychów oraz żużlowcy i koordynatorzy Falubazu. Ostatnie miejsce zajęli zawodnicy Rugby Wataha Team. Co prawda nie zdobyli oni za wiele punktów, jednak ambicją i wolą walki pozostawili po sobie dobre wrażenie.
Jeśli chodzi o indywidualne zdobycze zawodników to królem wieczoru został Gracjan Kozłowski. W serii zasadniczej sześć biegów, sześć bezapelacyjnych zwycięstw. Znalazł on pogromcę dopiero w biegu dodatkowym o drugie miejsce. Świetny występ zanotował Patryk Wiśniewski, zawodnik ZKS, który zasłynął serią ciekawych felietonów do gazetki szkolnej i tym samym ujawnił swój niemały talent dziennikarski. Dzielnie wtórował mu Daniel Kapica, który ma za sobą także szlify w zielonogórskim speedrwerze. W początkowej fazie zawodów bardzo dobrze prezentował się Kamil Demkowicz, jednak w późniejszej serii poszło mu już troszkę gorzej.
Honoru żużlowców dzielnie bronił Rafał Prokopiuk. Co do młodzików ZKS to Kacper Królik i Kacper Drozdowski pokazali się z bardzo dobrej strony. Oboje udowodnili, że są to diamenty, szmaragdy, bursztyny, szafiry zielonogórskiego speedrowera o które trzeba mocno dbać, aby nie zaprzepaścić ich talentu. Troszkę gorzej wypadł na ich tle Kacper Zubczyński jednak znając ambicję tego zawodnika jeszcze nieraz udowodni on niedowiarkom, że drzemie w nim spory potencjał. Bardzo ambitną jazdą odznaczał się również Tytus Gołębiowski z KSF. Człowiek instytucja, biegacz, bramkarz, animator, fan, miłośnik marki Daewoo, a przede wszystkim orędownik przywrócenia blasku telewizyjnej telegazecie. Ambicja i upór to znaki szczególne tego sympatycznego, młodego chłopaka rodem z osiedla.


Deszcz nie zepsuł winobraniowego turnieju, choć było go mnóstwo...aut.Alicja Skowrońska

Padły już deklaracje spotkania się za rok oczywiście w tym samym gronie. Podsumowując turniej bardzo udany, wszyscy opuszczali tor zadowoleni i uśmiechnięci, a że deszcz przemoczył ich do ostatniej nitki? Nikt na to nie patrzał. Emocje i adrenalina skutecznie zamieniały krople deszczu w krople zwycięskiego szampana. W tym dniu każdy uczestnik widowiska był zwycięzcą!

Tego dnia liczył się tylko SPEEDROWER !

Zapraszamy za rok!

Oto ostateczne wyniki:

1. Dziennikarze 24
Daniel Kapica 9+5(2*,2*,1*,1,1*,2*)
Patryk Wiśniewski 15(3,3,2,2,2,3)

2. Młodzicy ZKS 23+3
Kacper Zubczyński 3(0,3,0,0,-,-)
Kacper Królik 9+2(2,-,-,3,2*,2*)
Kacper Drozdowski 11+1(2*,3,3,3) + 3 w biegu dodatkowym

3. KSF 23+2
Gracjan Kozłowski 18(3,3,3,3,3,3) + 2 w biegu dodatkowym
Tytus Gołębiowski 2(1,-,0,-,-,1)
Paweł Witkowski NS
Dawid Filipiak 3+1(1,2*,0)

4. Jędrzychów 17
Kamil Demkowicz 12(3,3,2,3,1,-)
Mariusz Kaczmarek 4(1,1,-,1,-,1)
Mariusz Domański 1(1,0,0)

5. Żużlowcy 16
Marek Zawalnik 0(0,-,-,-,-,-)
Rafał Prokopiuk 11+2(2,0,2*,2*,2,3)
Damian Pawliczak 5+3(1,1*,1*,0,2*)

6. Koordynatorzy Falubazu 15
Wojciech Batorski 6(2,u,-,3,-,1)
Kamil Byszkiewicz 3(0,-,-,u,3,-)
Sebastian Kupczak 5(2,3,0)
Marcel Rzepka 1(0,1)

7. Rugby Wataha Team 8
Kamil Macur 1(-,u,1,-,0,-)
Bartosz Wierciński 3(0,1,0,0,2,0)
Oskar Dziok 4(1,2,1)


Najlepsi na podium - aut.Alicja Skowrońska
© Copyright by speedrower.zgora.pl 2005-2015. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Design by www.chrisdesign.org