Aktualności
Finał IMPJ w ZG - 26 września godz.13:00 + IMP w Częstochowie
Dodał: Redakcja, 23.09.2015, 10:55
Pracowity weekend mają przed sobą zielonogórscy speedrowerowcy. W sobotę na torze w Zielonej Górze Bartek Wojtal i Adrian Mokras powalczą o miano najlepszego juniora w Polsce natomiast dzień później w Częstochowie wspomniana dwójka oraz Łukasz Gnitecki wystąpią w seniorskich indywidualnych mistrzostwach Polski.

Stawka zielonogórskich zawodów jest bardzo mocna. Do faworytów z pewnością należą Dawid Bas ze Śląska Świętochłowice oraz Michał Sassek z Szawera Leszno. W gronie zawodników walczących o najwyższe cele powinien się liczyć również Artur Reszelewski, który w zeszłym roku na naszym torze został indywidualnym mistrzem Polski do lat 16. Miejmy nadzieję, że do tego grona dołączą również zielonogórzanie Bartek Wojtal oraz Adrian Mokras.

Początek zawodów o godzinie 13:00 na torze przy ul. Wyszyńskiego 101 w Zielonej Górze. Wstęp wolny.

Oto lista startowa, w której doszło do jednej zmiany. Z zawodów wycofał się gnieźnianin Michał Małecki, a w jego miejsce zobaczymy Patryka Katarzyńskiego z Torunia.

R1.Hubert Kielaszewski(Szawer Leszno)

ZKS w rozgrywkach IMPJ zdobył jak dotychczas jeden medal. W roku 2000 Łukasz Molka w Gnieźnie zajął trzecie miejsce. Oto starty zielonogórzan w finałach IMPJ:

1998: VIII - Paweł Kokot , XVI - Wojciech Ropel - (Rawicz)
2000: III - Łukasz Molka , XV - Artur Bujnowski - (Rawicz)
2001: V - Kamil Pucyk, XIII - Artur Bujnowski - (Bydgoszcz)
2005: XIV - Marcin Pawłowski - (Rybnik)
2006: IV - Marcin Pawłowski - (Bydgoszcz)
2014: NS - Bartosz Wojtal(wywalczył awans, wycofał się na skutek kontuzji) - (Częstochowa)

Po finale IMPJ o godzinie 15:00 odbędą się I Indywidualne Mistrzostwa Szkolnych Koordynatorów Falubazu w speedrowerze.

W rywalizacji Szkolnych Koordynatorów udział potwierdziło siedmiu zawodników, ale lista startowa jest cały czas otwarta i do soboty może się powiększyć o kolejnych uczestników.
Dla kibiców, którzy w najbliższą sobotę wybiorą się na tor speedrowerowy przygotowano wiele atrakcji. Przez cały czas funkcjonować będzie m.in. Strefa Falubaziaka.

7. Sebastian Kupczak

Po emocjach związanych z juniorskim czempionatem oczy wszystkich kibiców zwrócą się na Częstochowę. Tam już w niedzielę odbędzie się finał indywidualnych mistrzostw Polski seniorów poprzedzony dwoma półfinałami.

W półfinałach wystąpią czołowe dziewiątki z finałów okręgowych : północnego, południowego i zachodniego oraz 5 zawodników, którzy otrzymali "dzikie karty". W gronie półfinalistów znalazła się rekordowa liczba zielonogórzan. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się Bartek Wojtal, Adrian Mokras i Łukasz Gnitecki. Losowanie sprawiło, iż wszyscy wystąpią w jednym półfinale. Jeśli któremuś z nich uda się dotrzeć do finału będzie to wielkie osiągnięcie, gdyż już sam awans do półfinałów należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu.

Lista startowa I półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski:

1. Łukasz Gnitecki (ZKS Zielona Góra)

2. Kamil Tuczyński (PKS Wiraż Rowery Burghardt Ostrów Wielkopolski)
3. Rafał Pniewski (TSŻ Toruń)
4. Marcin Kołata (PKS Wiraż Rowery Burghardt Ostrów Wielkopolski)
5. Remigiusz Burchardt (ULKS Mustang Żołędowo)
6. Tomasz Włodarczyk (Lwy Unimot Częstochowa)
7. Adrian Mokras (ZKS Zielona Góra)
8. Karol Krajewski (TSŻ Toruń)
9. Szymon Porożyński (ULKS Mustang Żołędowo)
10. Kamil Bielica (MKS Motokris Śląsk Świętochłowice)
11. Mikołaj Michalski (LKS Szawer Leszno)
12. Marcin Szymański (Lwy Unimot Częstochowa)
13. Mateusz Pacek (MKS Motokris Śląsk Świętochłowice)
14. Artur Reszelewski (PKS Wiraż Rowery Burghardt Ostrów Wielkopolski)
15. Przemysław Binkowski (TSŻ Toruń)
16. Bartosz Wojtal (ZKS Zielona Góra)

Lista startowa II półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski:

1. Maciej Stefański (ULKS Mustang Żołędowo)
2. Paweł Cegielski (TSŻ Toruń)
3. Kamil Bielaczek (MKS Motokris Śląsk Świętochłowice)
4. Jakub Kuś (ULKS Mustang Żołędowo)
5. Dawid Bas (MKS Motokris Śląsk Świętochłowice)
6. Piotr Kupczyk (LKS Szawer Leszno)
7. Dawid Zając (MKS Motokris Śląsk Świętochłowice)
8. Mateusz Ludwiczak (LKS Szawer Leszno)
9. Szymon Wąsiński (TPD Kalety)
10. Dominik Rycharski (Lwy Unimot Częstochowa)
11. Bartosz Grabowski (PKS Wiraż Rowery Burghardt Ostrów Wielkopolski)
12. Łukasz Szpajda (BTS "S" Bydgoszcz)
13. Marcin Paradziński (TSŻ Toruń)
14. Michał Sassek (LKS Szawer Leszno)
15. Sebastian Paruzel (Lwy Unimot Częstochowa)
16. Piotr Kuder (TPD Kalety)

Rezerwowi:
Radosław Kochanek (LKS Szawer Leszno)
Mikołaj Reszelewski (PKS Wiraż Rowery Burghardt Ostrów Wielkopolski)
Damian Natoński (Lwy Unimot Częstochowa)
Krzysztof Marczak (TPD Kalety)
Sebastian Wódecki (TSŻ Toruń)
Jan Piechota (ULKS Mustang Żołędowo)

W zawodach o IMP ZKS zdobył dwa medale za sprawą Macieja Ganczarka i Marcina Szymańskiego. W sezonie 2010 zdobyli oni odpowiednio złoto oraz srebro. Rok temu tuż za podium uplasował się Robert Bandosz.