Aktualności
Bartek Wojtal mistrzem ZG / Paweł Kokot odchodzi z klubu
Dodał: Redakcja, 11.10.2015, 12:45
W XVI już IMZG całkowicie zasłużenie zwyciężył faworyt Bartek Wojtal. Pozostałe miejsca na podium również bez niespodzianki. Drugi Łukasz Gnitecki, a trzeci Adrian Mokras. Mistrzem ZG do lat 10 został Aleks Kalitowski. Impreza była również pożegnaniem z klubem Pawła Kokota, który zdecydował się odejść po sezonie.

Zawody rozegrały się planowo. Faworyci nie zawiedli.Bartek Wojtal nowokreowany mistrz ZG za zwycięstwo otrzymał od odchodzącego Pawła Kokota jego bluzę, w której dawno temu Paweł startował.

Uczestnicy zawodów

Po zawodach doszło do wzruszających chwil. Mikrofon przejął Paweł Kokot i drżącym głosem pożegnał się z zawodnikami: "Mistrzostwa Zielonej Góry zostały zakończone, wygrał Bartek Wojtal. Serdecznie gratuluję temu zawodnikowi. A teraz dla mnie przynajmniej, przykra odsłona dzisiejszego wieczoru. Widzimy się tutaj najprawdopodobniej ostatni raz. Chciałbym wszystkim podziękować za te 20 lat na torze. Byliśmy rodziną, jesteśmy, zawsze będziemy. Zawsze będę waszym najwierniejszym fanem, zawsze będę was wspierał duchowo, w miarę możliwości pojawiał się na torze. Pamiętajcie jesteście najlepsi. Bawcie się dalej w ten sport pomimo tego że nie ma z tego pieniędzy, jest to wielka pasja. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się jakiś desperat, który spędzi 20 lat na torze podobnie jak ja. Pamiętajcie, że razem odnosiliśmy sukcesy i razem odnosiliśmy porażki, ale dzisiaj jest to już koniec, widzimy się ostatni raz, dziękuję za wszystko. Odjedźmy wspólnie ostatni wyścig, dziękuję za wszystko."

Wszyscy zawodnicy na czele z Pawłem Kokotem, który dzierżył w ręcę chorągiewkę z szachownicą i jechał na swoim dawnym rowerze speedrowerowym popularnym "składaku" odjechali symboliczne dwa okrążenia. Zawodnicy również nie kryli łez w tych chwilach.